W derbach okręgu kaliskiego lider IV ligi pokonał na własnym boisku Centrę Ostrów Wlkp. Zdecydował piękny strzał Konrada Chojnackiego

LKS Gołuchów w derbach okręgu kaliskiego pokonał na własnym boisku Centrę Ostrów Wlkp. 1:0. Gola na wagę trzech punktów zdobył Konrad Chojnacki. Podopieczni Macieja Dolaty nadal na czele IV ligi!

Nie był to wielki mecz. Sytuacji bramkowych było jak na lekarstwo. W pierwszej połowie piłka w stronę bramki zmierzała niemal tylko po strzałach z dystansu. Gospodarze uderzali niecelnie, goście zbyt lekko, aby zaskoczyć Marcina Antczaka. Najgroźniej zrobiło się w wyniku nieporozumienia między bramkarzem LKS-u, a Krzysztofem Czabańskim. Okazji nie wykorzystał Michał Kucharski.

Drugą połowę lepiej rozpoczęli ostrowianie, ale gospodarze szybko opanowali sytuację i z coraz większą determinacją dążyli do zdobycia gola. Udało się w 75'. Z rzutu wolnego dośrodkował Krzysztof Czabański, obrońcy gości wybili piłkę wprost na nogę Konrada Chojnackiego, który potężnym strzałem w długi róg wyprowadził swój zespół na prowadzenie. Centra nie miała już nic do stracenia, musiała ruszyć do przodu, a to dawało gospodarzom okazje do kontr. Blisko podwyższenia rezultatu był m.in. Czabański. Ostatecznie skończyło się na jednej bramce. LKS wygrał i obronił pozycję lidera. Humory wszystkim popsuła jednak poważna kontuzja debiutującego w pierwszej drużynie Szymona Łyskawki.

- Zespół Centry przyjechał z założeniem, żeby tego meczu nie przegrać. Byliśmy zmuszeni niemal cały czas grać atak pozycyjny. Mówiłem chłopakom w przerwie, że jedna bramka może duże zmienić i rzeczywiście po tym, jak objęliśmy prowadzenie, goście musieli się trochę otworzyć. Mecz nabrał kolorytu. Nie grało nam się łatwo, tym bardziej cieszą trzy punkty. Jest trochę rzeczy do poprawy, ale w tym sezonie to były dla nas już piąte wygrane derby okręgu kaliskiego. Minusem jest ta nieszczęsna kontuzja Szymona Łyskawki, która pewnie wykluczy go na dłuższy okres - komentował po spotkaniu trener LKS-u Maciej Dolata.

W najbliższą sobotę gołuchowianie znów zagrają u siebie. O 12.00 rozpocznie się mecz z Pogonią Lwówek.

LKS Gołuchów - Centra 1946 Ostrów Wlkp. 1-0
1:0 Konrad Chojnacki (75),

Skład LKS-u: Marcin Antczak, Michał Grzesiek, Marcin Wandzel, Krzysztof Czabański, Paweł Majusiak, Paweł Stempień (70' Maciej Marcinkowski), Maciej Mikołajczyk, Dawid Guźniczak, Mateusz Szkudlarski (80' Adrian Hajdasz), Konrad Chojnacki, Jakub Szymkowiak (76' Szymon Łyskawka, 83' Michał Marciszak).

Ekstraklasa. Legia Warszawa górą w hicie. O zwycięstwie 2:1 nad Lechem Poznań zadecydował 18-latek