Uczniowie Zespołu Szkół Technicznych nr 1 w Pleszewie zwyciężyli w wojewódzkim finale Turnieju Motoryzacyjnego 2018

Sandra Perlińska
Drużyna z "Zielonej" stanęła na podium podczas Wielkopolskiego Finału XXII Młodzieżowego Turnieju Motoryzacyjnego dla szkół ponadgimnazjalnych. Trzecie miejsce w zmaganiach zajął zespół ze szkoły w Marszewie. Natomiast w rywalizacji indywidualnej najlepszy okazał się Tomasz Goły.

Drużyna z Zespołu Szkół Technicznych w Pleszewie wygrała Wielkopolski Finał XXII MŁODZIEŻOWEGO TURNIEJU MOTORYZACYJNEGO dla szkół ponadgimnazjalnych.

Zawody odbyły się 23 maja 2018 roku w Wojewódzkim Ośrodku Ruchu Drogowego w Kaliszu. W czerwcu drużyna ZST Pleszew będzie reprezentować Wielkopolskę na ogólnopolskim finale turnieju w Białymstoku.

Do rywalizacji, w etapie wojewódzkim, przystąpiły drużyny z 22 szkół ponadgimnazjalnych z całej Wielkopolski.

Młodzież, podczas turnieju, musiała sprawdzić się w wielu konkurencjach. Czekał na nich sprawdzian wiadomości z przepisów ruchu drogowego oraz historii polskiej motoryzacji oraz z umiejętności udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej, przygotowanie pojazdu do jazdy, jazda sprawnościowa motorowerem oraz jazda sprawnościowa samochodem z tzw. talerzem Stewarda.

Jak inforuje rzecznik prasowy Starostwa Powiatowego w Pleszew Tomasz Wojtala w klasyfikacji drużynowej zwyciężyła drużyna Zespołu Szkół Technicznych w Pleszewie w składzie: Igor Kałużny, Albert Bandzwołek, Jacek Maciejewski, opiekun Irenusz Trzeciak. II miejsce zajęła reprezentacja Zespołu Szkół Politechnicznych w Śremie. Natomiast na III miejscu rywalizację zakończyła ekipa Zespołu Szkół Przyrodniczo-Politechnicznych CKU w Marszewie. Ponadto uczeń z Marszewa Tomasz Goły został indywidualnym zwycięzcą zawodów.