Trzy razy na podium! Zawodnicy Pleszewskiego Klubu Karate podczas mistrzostw Polski w Wejherowie wywalczyli dwa złote i srebrny medal

archiwum Pleszewskiego Klubu Karate
Zawodnicy Pleszewskiego Klubu Karate wywalczyli w Wejherowie trzy medale mistrzostw Polski juniorów młodszych, juniorów i młodzieżowców. Na najwyższym stopniu podium stanęli: Magdalena Godlewska i Michał Florczak, srebrny "krążek" zdobył Paweł Spychalski.

Trzy medale pleszewskich karateków na mistrzostwach Polski w Wejherowie

Juniorzy młodsi, juniorzy i młodzieżowcy walczyli w Wejherowie o medale mistrzostw Polski. 56 klubów zgłosiło do rywalizacji 374 zawodników. W stawce nie zabrakło sześcioosobowej reprezentacji Pleszewskiego Klubu Karate. Podopieczni trenera Bartłomieja Sołtysiaka wrócili do domu z trzema medalami. Na najwyższym stopniu podium stanęli Magdalena Godlewska i Michał Florczak, którzy niedawno reprezentowali biało-czerwone barwy podczas mistrzostw świata kadetów, juniorów i U-21.

Siódma zawodniczka imprezy w tureckim mieście Konya zdobyła złoty medal krajowych mistrzostw, po drodze nie tracąc nawet punktu. - Magda potwierdziła prymat w Polsce w kumite U21, w wadze do 68 kg. W finale pokonała 4:0 Milenę Urbanik z klubu Budokan Wrocław - opowiada trener Sołtysiak. Michał Florczak zdominował rywalizację w tej samej kategorii wiekowej, ale w wadze do 84 kg. Podobnie jak jego klubowa koleżanka w turnieju nie stracił nawet punktu. W decydującym pojedynku okazał się lepszy od Filipa Mosza z Nippon Krotoszyn. Nasz zawodnik wygrał 5:0.

Na tym nie koniec dobrych wiadomości. - Dużą niespodziankę sprawił Paweł Spychalski zdobywając wicemistrzostwo Polski w kumite U21, w wadze do 75 kg - mówi Bartłomiej Sołtysiak. Reprezentant Pleszewskiego Klubu Karate w finale musiał uznać wyższość Krzysztofa Szewczyka z Klubu Sportowego Olimp Łódź.

W mistrzostwach Polski uczestniczyli jeszcze: Jakub Borowczyk (kumite juniorów, -61 kg), Jan Podolski (kumite kadetów, -57 kg) oraz Dawid Wojtczak (kumite kadetów, -63 kg).