Trzy medale zawodników Pleszewskiego Klubu Karate podczas Central Europe Open 2023 w Bydgoszczy

Pleszewski Klub Karate
Bydgoszcz i zawody Central Europe Open stanowiły kolejny przystanek na sportowej drodze pleszewskich karateków w 2023 roku. Podopieczni trenera Bartłomieja Sotysiaka z województwa kujawsko-pomorskiego wrócili z trzema złotymi medalami. Na najwyższym stopniu podium stanęli: Maja Kolanowska i dwukrotnie Michał Florczak.

Central Europe Open 2023 w Bydgoszczy. Trzy medale zawodników Pleszewskiego Klubu Karate

W sobotę, 4 marca 2023 rok, w Bydgoszczy odbyła się kolejna, już 22. edycja międzynarodowych zawodów WKF Central Europe Open. W województwie kujawsko-pomorskim pojawili się zawodnicy z 14 państw. O medale walczyło ponad 900 sportowców. Do rywalizacji przystąpiła także pięcioosobowa reprezentacja Pleszewskiego Klubu Karate. Podopieczni Bartłomieja Sołtysiaka do domu wrócili z trzema "krążkami" z najcenniejszego kruszcu.

Dwukrotnie na najwyższym stopniu podium stanął Michał Florczak, który najlepszy okazał się w kumite w wadze do 84 kg w kategorii do lat 21, jak i w gronie seniorów. Równych sobie nie miała także Maja Kolanowska, triumfatorka zmagań kadetek w kumite w wadze do 47 kg.

W Bydgoszczy powalczył także Jan Podolski. W kumite kadetów (-63 kg) został sklasyfikowany na 7. pozycji. W tej samej kategorii startował Dawid Wojtczak. Natomiast Jakub Borowczyk spróbował swoich sił w kumite juniorów (-68 kg) oraz w kumite U21(-67 kg).

Dwa medale zawodników Pleszewskiego Klubu Karate w Bratysławie

Przypomnijmy, że jeszcze w lutym pleszewscy karatecy walczyli podczas 43. Grand Prix Slovakia Karate WKF. Z Bratysławy podopieczni Bartłomieja Sołtysiaka wrócili z dwoma medalami. Michał Florczak wygrał rywalizację w kumite do lat 21 w wadze do 84 kg. W finale przez wskazanie sędziowskie pokonał Węgra Adama Dvoraka i tym samym mógł unieść ręce w geście triumfu.

Na drugim miejscu w tej samej kategorii wiekowej, ale u pań w wadze do 68 kg uplasowała się Magdalena Godlewska. W decydującym starciu lepsza okazał się Ukrainka Anna Montalo, która wygrała przez wskazanie sędziowskie.

Polub nas na FB

POLECAMY RÓWNIEŻ

Oldboje zagrali dla Michałka. Charytatywny turniej halowej p...

Dzień Kobiet 2023 w Pleszewie. Pierwszy taki Dzień Kobiet Lottosie. Tutaj wstęp miały same panie! Tak potrafią bawić się tylko kobiety!

Dzień Kobiet 2023 w Pleszewie. Pierwszy taki Dzień Kobiet Lo...

Podczas koncertów z okazji Dnia Kobiet każdego roku na scenie pojawiają się znani polscy artyści. W poprzednich latach byli to m.in. Izabela Trojanowska, Irena Santor, Hanna Banaszak, Sławek Uniatowski czy zespół VOX.

Pleszewskie Dni Kobiet. Co roku panie bawią się z gwiazdami ...

Odmienione kino Hel w Pleszewie startuje już 18 marca. Zmian będzie dużo. Te najważniejsze to dłuższy czas funkcjonowania - filmy obejrzymy nie tylko w weekend, ale również w środku tygodnia - oraz otwarcie kawiarni

Pleszewskie kino Hel w nowej odsłonie startuje 18 marca. Będ...

Wielkie przeboje w nietypowych aranżacjach. Koniński Kameral...