Trzy medale wywalczył Bartłomiej Sołtysiak na Mistrzostwach Polski w karate olimpijskim, które odbyły się w Lęborku

RED
Dużym sukcesem medalowym zakończyły się Mistrzostwa Polski w Karate olimpijskim reprezentantów Pleszewskiego Klubu Karate

W zawodach wystartowało 141 zawodników z 38 klubów. Pleszewski klub reprezentowało 6 zawodników: Bartłomiej Sołtysiak, Maciej Drążewski, Krystian Żuchowski, Adam Konowalczyk, Krystian Żuchowski, Mateusz Zarzecki, Filip Vogt.

Multimedalistą został Bartłomiej Sołtysiak, który zdobył 3 medale. Najważniejszy sukces to wywalczenie złotego medalu i tytułu mistrza Polski w najcięższej kategorii wagowej kumite +84 kg. Tym samym zawodnik Pleszewskiego Klubu Karate zapewnił sobie start na majowych Mistrzostwach Europy Karate Seniorów w Nowym Sadzie w Serbii.

Bartłomiej Sołtysiak miał jeszcze szanse na wywalczenia drugiego złotego medalu w kumite seniorów open. Po wygraniu walk eliminacyjnych z powodu kontuzji musiał zrezygnować z walki i nie wystąpił w finale kumite open. Musiał się zadowolić jedynie tytułem wicemistrza Polski.

Na najniższym stopniu podium stanęli również: Maciej Drążewski, Mateusz Zarzecki, Adam Konowalczyk, Krystian Żuchowski, Filip Vogt oraz Bartłomiej Sołtysiak w kumite drużynowym. W walce o brązowy medal pokonali gospodarzy turnieju Shotokan Lębork 1-0