Trzy medale pleszewskich karateków na największym turnieju w Polsce

red
W największym turnieju karate rozgrywanym w Polsce wzięło udział 210 klubów, 1750 zawodników z 30 państw. W tym gronie było 11 reprezentantów Pleszewskiego Klubu Karate.

Ostatecznie PKK Pleszew w klasyfikacji medalowej zajął 15 miejsce (a drugie po klubie Budokanie Wrocław) z dorobkiem 3 medali w tym 2 złote i 1 srebrny.

Najmłodsza zawodniczka PKK Pleszew Maja Kolanowska w pięknym stylu sięgnęła po złoty medal w kumite dziewcząt U12 -30kg wygrywając 4 walki. Pierwszą walkę wygrała z Ukrainką Sofiia Babieva 3-0, drugą z Łotyszką Arrianną Spradzina 5-0. W półfinale była lepsze od zawodniczki z Niemiec Eleonor Heinrich 7-0. W finale pokonała Słowaczkę Natalią Krancovą 6-0.

Michał Florczak w konkurencji kumite juniorów młodszych -63kg, aby sięgnąć po złoty medal musiał wygrać pięć walk. Pokonał kolejno Węgra Patrika Knirsch 6-1, Ukraińca Tymura Ushakova 2-0, Filipa Pudlaka z KK Gokken 6-2. W półfinale Łotysza Artursa Sytepanovs 3-2. W finale był lepszy od aktualnego mistrza polski Bartosza Kędzierskiego z Champion Łódź 4-2.

Filip Vogt w kumite U21 -75kg wywalczył srebrny medal wygrywając 3 walki, a w finale po zaciętej walce nieznacznie uległ Duńczykowi Christoffer Stouby Nielsen 0-1.

Siódme miejsce:
– Magdalena Godlewska – kumite juniorek -59kg.

W zawodach wystartowali również: Kacper Vogt w kumite U21 -84lg, Jakub Sworek w kumite juniorów młodszych -70kg, Jan Podolski w kumite U12 -40kg, Julia Grzelak w kumite juniorek młodszych -47kg oraz Bartłomiej Sołtysiak w kumite seniorów open..

- Był to kolejny turniej rankingowy, w którym wystąpili nasi reprezentanci i mieli ostatni sprawdzian przed Mistrzostwami Świata Karate WKF, które odbędą się w Santiago Chile w dniach 23-27.10.2019 -podkreśla Józef Sołtysiak, prezes Pleszewskiego Klubu Karate.

FLESZ: Masowo kupujemy mieszkania.