Trzy medale pleszewskich karateków na Mistrzostwach Polski Seniorów w Karate Olimpijskim

PF
Trzy medale z Mistrzostw Polski Seniorów w karate olimpijski przywieźli pleszewscy karatecy.

W kompleksie sportowym GEM we Wrocławiu odbyły się XXXVII Mistrzostwa Polski Seniorów Karate WKF, w których wystartowało 165 zawodników z 38 klubów. Organizatorem zawodów był klub Budokan Wrocław, a partnerem komitet organizacyjny Światowych Igrzysk Sportowych, które odbędą się w tym roku we Wrocławiu.

Tytuły wicemistrza Polski seniorów wywalczyli indywidualnie Tomasz Sołtysiak w konkurencji kumite +84kg. - W finale uległ przez wskazanie sędziowskie przy stanie 0-0 z Maciejem Gębką (Budokan Wrocław). W półfinale Tomasz Sołtysiak pokonał 2-0 z byłego mistrza świata Michała Bąbosa z AZS UP Wrocław - tłumaczy Józef Sołtysiak, prezes Pleszewskiego Klubu Karate

Drugi tytuł wicemistrzowski wywalczyli karatecy w konkurencji kumite drużynowe w składzie: Tomasz i Bartłomiej Sołtysiakowie, Adam Konowalczyk, Mateusz Zarzecki, Filip Vogt, Maciej Drążewski. W finale ulegli Kaaisho Białystok 2-0. Z kolei w walkach eliminacyjnych pokonali 3-1 faworytów turnieju Bodaikan Szczecin. - W poszczególnych walkach nie odbyło się bez niespodzianek. Filip Vogt pokonał 4-1 Szymona Grzywacza, a Bartłomiej Sołtysia 4-1 pokonał jednego z najlepszych polskich karateków Marcina Boguszewskiego - zaznacza prezes i dodaje, że bardzo blisko medalu był również Filip Vogt w kumine indywidalnym -75kg. Pleszewianin walce o brązowy medal uległ przez dyskwalifikacje z Filipem Wentem (Gokken) przy stanie 5-4 dla Vogta.

Brązowy medal w konkurencji kumite indywidualne +84kg wywalczył również Bartłomiej Sołtysiak, dla którego jest to pierwszy start od po dziewięcioletniej przerwie spowodowanej. - W walce o brązowy medal pokonał Ewalda Klemensa z Gokken. W eliminacjach pokonał 5-0 Marcina Krykowskiego z Bodaikan Szczecin, który zaliczany był do grona faworytów, w tej konkurencji - tłumaczy Sołtysiak.