MKTG NaM - pasek na kartach artykułów

Top in job - najlepszy w pracy - Konkurs Powiatowego Urzędu Pracy w Pleszewie. Tego jeszcze nie grali! Promowali zawody na Tik Toku!

Piotr Fehler
Piotr Fehler
Top in job - najlepszy w pracy - Konkurs Powiatowego Urzędu Pracy w Pleszewie. Tego jeszcze nie grali! Promowali zawody na Tik Toku!
Top in job - najlepszy w pracy - Konkurs Powiatowego Urzędu Pracy w Pleszewie. Tego jeszcze nie grali! Promowali zawody na Tik Toku! Piotr Fehler
Tego jeszcze nie grali! Młodzi pleszewianie promowali zawody na Tik Toku! We wtorek, 21 marca 2023 roku w auli I Liceum Ogólnokształcącego im. Stanisława Staszica w Pleszewie odbyła się finałowa gala konkursu "Top in job - najlepszy w pracy" organizowanego przez Powiatowy Urząd Pracy w Pleszewie

Tego jeszcze nie grali! Młodzi pleszewianie promowali zawody na Tik Toku!

Powiatowy Urząd Pracy w Pleszewie w ramach Tygodnia Aktywności Zawodowej i Społecznej po raz pierwszy zorganizował konkurs dla uczniów szkół podstawowych i ponadpodstawowych - "TOP IN JOB. Najlepszy w pracy".
Gala konkursu była zwieńczeniem działań doradczych prowadzonych w ostatnim czasie w szkołach przez doradców Powiatowego Urzędu Pracy, dla którego istotne jest wejście w nowy wymiar doradztwa zawodowego, dostosowany do wymagającego odbiorcy jakim są dzisiaj uczniowie szkół, jutro uczestnicy rynku pracy.

Zadaniem konkursowym było przygotowanie krótkiego, max 3 – minutowego filmu w aplikacji Tik Tok o tematyce związanej z zawodem marzeń, karierą, czy własnym biznesem.

– Chcemy zainteresować młodzież rynkiem pracy przy użyciu narzędzi i metod dla nich atrakcyjnych. Stąd pomysł, aby wykorzystać aplikację Tik Tok do zaangażowania młodych w zabawę, dzięki której zdobędą wiedzę o zawodach oraz możliwościach rozwoju i aktywizacji zawodowej – podkreślał Piotr Janiak, dyrektor Powiatowego Urzędu Pracy w Pleszewie.

od 16 lat

Wyniki konkursu "Top in job - najlepszy w pracy"

Kategoria szkół podstawowych
MIEJSCE I

 • Klasa 8a Szkoła Podstawowa nr 2 im. Królowej Jadwigi w Pleszewie za pracę konkursową pt. Top in job.

MIEJSCE I

 • Klasa 4 i 5 Szkoła Podstawowa im. Bohaterów Monte Cassino w Taczanowie Drugim za pracę konkursową Mój zawód w przyszłości.

MIEJSCE II

 • Klasa 6a Szkoła Podstawowa nr 2 im. Królowej Jadwigi w Pleszewie za pracę konkursową pt. Future jobs – przyszłe miejsca pracy.

MIEJSCE III

 • Klasa 8 Szkoła Podstawowa im. Bohaterów Monte Cassino w Taczanowie Drugim za pracę konkursową Wróżka prawdę Ci powie – zawód marzeń.

Kategoria szkół ponadpodstawowych
MIEJSCE I

 • Klasa 3 Niepubliczne Liceum Ogólnokształcące w Pleszewie za pracę konkursową pt Lovebypages

MIEJSCE II

 • Klasa 4 LTb Zespół Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Marszewie za pracę konkursową pt. Zawód marzeń-technik weterynarii

MIEJSCE III

 • Klasa 4LTi Zespół Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Marszewie za pracę konkursową pt. Możliwości zawodowe po technikum technologii żywności.

NAGODA GRAND PRIX

 • Klasa 3 Niepubliczne Liceum Ogólnokształcące w Pleszewie za pracę konkursową pt. Lovebypages.

Wyróżnienia

 • 1.Klasa 4 Publiczna Szkoła Podstawowa im. Twórców Ludowych w Kuczkowie za pracę konkursową Zawód marzeń.
 • 2.Klasa 4 Szkoła Podstawowa im. ks. Jana Twardowskiego w Kwileniu za pracę konkursową pt. Być strażakiem.
 • 3.Klasa 6 Szkoła Podstawowa im. ks. Jana Twardowskiego w Kwileniu za pracę konkursową pt. Z życia fotografa.
 • 4.Klasy 4-8 Zespół Placówek Specjalnych w Pleszewie za pracę konkursową pt. Chcę być jak Messi.
 • 5.Klasa 7a Zespół Szkół Publicznych w Kowalewie Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II za pracę konkursową pt. Mam pomysł na biznes.
 • 6.Klasa 8d Szkoła Podstawowa nr 1 im. 70 Pułku Piechoty w Pleszewie za pracę konkursową pt. Top in job .
 • 7. Wyróżnienie dla pani Emilii Molskiej i klasy IF Zespołu Szkół Usługowo-Gospodarczych w Pleszewie za pracę konkursową pt. Cukiernik.

Polub nas na FB

ZOBACZ RÓWNIEŻ:

Dzień Języków Obcych i Drzwi Otwarte. Tak wyglądał pierwszy Dzień Wiosny w I LO w Pleszewie. W jeden dzień dookoła świata!

Dzień Języków Obcych i Drzwi Otwarte. Tak wyglądał pierwszy ...

Punkty informacyjno-promocyjne, stanowiska dydaktyczne, lekcje poglądowe, prezentacje kierunków zawodowych, pracownia gastronomiczna, konkursy językowe, kawiarenka ze słodkościami, magiczny świat chemii, militaria, mechaniczne układy wykonawcze i sterowania - m.in. takie atrakcje czekały na ósmoklasistów, którzy 21 marca 2023 roku, zdecydowali się odwiedzić Zespół Szkół Technicznych.

Ósmoklasiści poznali szkołę "od środka". Pierwszy dzień wios...

21 marca 2023 roku Zespół Szkół Usługowo-Gospodarczych w Pleszewie zorganizował „drzwi otwarte” dla uczniów ósmych klas szkół podstawowych, przed którymi ważne życiowe decyzje dotyczące dalszej edukacji.

„Drzwi otwarte” w Zespole Szkół Usługowo-Gospodarczych w Ple...

20 marca 2023 roku rozpoczęło się wyburzanie Domu Strażaka w Gołuchowie. Remiza miejscowej jednostki OSP mieściła się tam przez ponad 60 lat. Zanim powstanie nowy obiekt, który będzie domem nie tylko strażaków, ale również Gołuchowskiego Centrum Kultury, druhowie musieli tymczasowo się przeprowadzić.

Dom Strażaka w Gołuchowie przechodzi do historii. W jego mie...

Sakramentalne "tak" powiedzieli sobie w 1972 roku. Przeżyli ze sobą wspaniałych 50 lat. 20 marca 2023 roku 12 par z gminy Chocz odebrało Medale za Długoletnie Pożycie Małżeńskie.

Złote gody w gminie Chocz. 12 par odebrało Medale za Długole...

Trzykrotnie mieszkanki Pleszewa i okolic bawiły się z okazji Dnia Kobiet w Zajeździe Lottos. Po raz ostatni w sobotę, 18 marca 2023 roku. Na parkiecie szalało grubo ponad 100 pań, a w sumie imprezy przyciągnęły blisko 500 kobiet.

Dzień Kobiet w Lottosie po raz trzeci! Ponad setka pań szala...

Dzień Kobiet na Osiedlu Rodzinnym w Pleszewie. Tutaj zawsze panuje rodzinna atmosfera. Zobacz, jak bawiły się panie

Dzień Kobiet na Osiedlu Rodzinnym w Pleszewie. Tutaj zawsze ...

Pożar w centrum Pleszewa. Mieszkanie na ulicy Krzywej w Pleszewie doszczętnie spalone.

Pożar w centrum Pleszewa. Mieszkanie na ulicy Krzywej w Ples...

Pożar w centrum Pleszewa. Mieszkanie na ulicy Krzywej w Pleszewie doszczętnie spalone.

Pożar w centrum Pleszewa. Mieszkanie na ulicy Krzywej w Ples...

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wideo
Wróć na pleszew.naszemiasto.pl Nasze Miasto