Tomek Sołtysiak brązowym medalistą Akademickich Mistrzostw Polski!

Tomek Sołtysiak na trzecim stopniu podium
Tomek Sołtysiak na trzecim stopniu podium PKK Pleszew
Pleszewianin - Tomasz Sołtysiak - zdobył we Wrocławiu tytuł brązowego medalisty Akademickich Mistrzostw Polski!

W hali sportowej Uniwersytetu Przyrodniczego odbyły się Akademickie Mistrzostwa Polski. W turnieju w konkurencji kumite indywidualnym mężczyzn w wadze +84kg bardzo dobry start odnotowa³ zawodnik Pleszewskiego Klubu Karate Tomasz So³tysiak. Zawody odby³y przed lipcowymi Akademickimi Mistrzostwami Europy, które odbędą się w Budapeszcie 18-21.07.2013r
Zawodnik PKK Pleszew zdobył brązowy medal, dzięki wygranym walkom eliminacyjnym. W półfinale uległ 1-4 aktualnemu mistrzowi Polski Michałowi Bąbosowi Bonsai Tomaszów. Sołtysiak był bardzo dobrze przygotowany do turnieju, o czym świadczyło wygranie walk eliminacyjnych z zawodnikami plasującymi się w rankingach krajowych wyżej od pleszewianina. W walce o brązowy medal Tomek wysoko, bo aż 6-0, pokonał Łukasza Bocheńskiego z Olimpu Łódź.

pl

Pleszew.naszemiasto.pl na Facebooku - dołącz do naszej społeczności!

Byłeś świadkiem interesującego wydarzenia? Napisz do nas: [email protected] lub zadzwoń: (62) 742 00 62, (62) 742 58 25, 502 499 363

Pleszewianin zdobywając brązowy medal MP, zapewnił sobie stypendium sportowe na rok 2013/2014. Pleszewianin otrzymał również powołanie na lipcowe Akademickie Mistrzostwa Europy Karate WKF, które rozegrane zostaną w Budapeszcie.