Tak się bawili mieszkańcy gminy Gizałki na majowym pikniku

Jacek Tomczak
Zawody strażackie, wiosenne biegi oraz turniej wsi odbyły się w ostatni weekend w Nowej Wsi nad Prosną.

Drużyna strażacka z OSP w Białobłotach zwyciężyła w zawodach strażackich o puchar wójta Gizałek. Oprócz trofeum otrzymali od Roberta Łozy czek na 800 złotych. Drugie miejsce zajęli strażacy z Kolonii Ostrowskiej-Świerczyna a trzecie z OSP Wierzchy-Leszczyca. Otrzymali odpowiednio czek na 600 i 400 zł.

W tym samym dniu odbył się też w zależności od kategorii wiekowej Bieg Wiosny na dystansie 500,800,1500 i 3000 metrów. Startowali chłopcy i dziewczęta z gizalskich szkół. W poszczególnych kategoriach wiekowych zwyciężyli Weronika Budzińska i Jakub Kamiński na dystansie 500 m, Kinga Olejniczak, Kacper Zieliński i Dajana Michalak (kat.13-17 lat) - dystans 800 m., Filip Grzesiak (1500 m) oraz Paweł Grzegorzewski i Ewa Michalak na dystansie 3000 metrów.

Turniej wsi wygrała Orlina. Mieszkańcy wsi otrzymali od wójta okazały puchar wraz z czekiem na 600 zł Drugie miejsce wywalczyła Ruda Wieczyńska a trzecie ex aequo Toporów i Szymanowice. Pozostałe miejsca: Krzyżówka, Czołnochów, Gizałki, Nowa Wieś, Tomice, Białobłoty, Wronów. Wszystkie drużyny otrzymały czek na 200 złotych.