Taczanowianie coraz bliżsi awansu!

Liderem kaliskiej A-klasy w grupie I są piłkarze Żaków Taczanów
Liderem kaliskiej A-klasy w grupie I są piłkarze Żaków Taczanów Mariusz Kruchowski
Po niedzielnej wygranej 3:1 z CKS Zduny piłkarze z Taczanowa w dalszym ciągu liderują w rozgrywkach A-klasy

Spotkanie pomiędzy liderem kaliskiej A-klasy Żakami Taczanów a CKS Zdunami miało tylko jednego faworyta. Był nim oczywiście zespół Żaków, który kroczy od zwycięstwa do zwycięstwa w drodze do kaliskiej klasy okręgowej.
Jednak w niedzielnym spotkaniu nie było widać, aż tak zdecydowanej różnicy klasy, a nawet zgromadzeni kibice twierdzili, że w pierwszej połowie zespołem zdecydowanie lepszym był Zduny. Jednak nie przełożyło to się na wynik i po ewidentnych dwóch rzutach karnych prowadzili gospodarze.

pl

Pleszew.naszemiasto.pl na Facebooku - dołącz do naszej społeczności!

Byłeś świadkiem interesującego wydarzenia? Napisz do nas: [email protected] lub zadzwoń: (62) 742 00 62, (62) 742 58 25, 502 499 363

Ale po kolei!
Już w 1’ wynik spotkania dla gości mógł otworzyć Robert Ciesielski, który będąc sam na sam z Krzysztofem Śledzianowskim trafił jednak wprost w naszego bramkarza. W 7 minucie w polu karnym Marcin Stachowiak sfaulował taczanowskiego napastnika Marcina Włodarczyka i sędzia Szymon Czysty nie mógł podjąć innej decyzji, jak tylko podyktować rzut karny. Do piłki podszedł kapitan Żaków Adam Włodarczyk i płaskim strzałem po ziemi w prawy róg bramki pokonał Grzegorza Płaziuka. W odpowiedzi w 8 minucie strzał z 20 metrów oddał Bartosz Zimmermann. Piłka poszybowała jednak nad bramką. W 27 minucie z wielkim trudem strzał z linii pola karnego Pawła Wasielewskiego obroni Płaziuk, a dobitka Marcina Włodarczyka minęła światło bramki gości.
A tymczasem Marek Kuciński stoper zespołu CKS Zdun, zawodnik grający kiedyś we Flocie Świnoujście, sfaulował w polu karnym Dominika Marcinkowskiego. Ponownie rzut karny i ponownie Adam Włodarczyk i to gospodarze prowadzą już w tym spotkaniu 2:0. Już w doliczonym czasie pierwszej połowy goście mogli zdobyć bramkę kontaktową. Przed polem karny sfaulowany został Stachowiak, jednak sędzia pozostał niewzruszony...
Po zmienienie stron już w 52 minucie do spółki błąd popełnili Marek Kuciński z bramkarzem przyjednych. Z prezentu skorzystał Paweł Wasielewski podwyższając wynik spotkania. W 67’ Bartosz Zimmermann podał piłkę z prawej strony wzdłuż bramki Śledzianowskiego. Tam do futbolówki doszedł Robert Ciesielski, który zdobył honorową bramkę. Minutę później strzelec bramki dla CKS-u Zduny znalazł się w sytuacji sam na sam z bramkarzem gospodarzy, jednak obronną ręką z tej akcji wyszedł Śledzianowski, a dobitka Ciesielskiego minęła światło bramki. W 72 minucie miały miejsce dwa strzały na bramkę Płaziuka. Pierwszy z nich zablokował Marek Kuciński, a dobitka Daominika Włodarczyka był już niestety niecelna. Z kolei w 79 minucie Marcin Pietrzak zagrał do Rafała Baranowskiego, ten potężnie strzelił na bramkę gości, jednak doskonale w bramce spisał się Płaziuk. I wreszcie 82 minucie ponownie szczęścia szukał Pietrzak, jednak piłka po jego strzale trafiła w poprzeczkę i wyszła w pole gry.
Do końca meczu oba zespoły starały się strzelić jeszcze bramki jednak razili nieskutecznością i piłkarze gospodarzy wygrali ten pojedynek.

Żaki Taczanów – CKS Zduny 3:1 (2:0)