Święto koszykówki w Kraszewicach z medalami naszych drużyn

4 lipca 2021 roku w Kraszewicach (powiat ostrzeszowski) odbyła się 9. edycja turnieju koszykówki 3x3 "Crash the basket". To były udane zawody dla naszych zespołów. Na podium stanęli młodzi koszykarze Kosza Pleszew i Szkoły Podstawowej w Gołuchowie.

34 drużyny, 130 uczestników i 6 kategorii wiekowych - to najważniejsze liczby niedzielnego turnieju. W kategorii U-15 trzecie miejsce wywalczyła reprezentacja Szkoły Podstawowej w Gołuchowie w składzie: Wiktor Skąpski, Dawid Zduński i Patryk Stasik. Ten ostatni wygrał konkurs rzutów za 3 punkty w kategorii U-17 i młodsi.

Z kolei w rywalizacji U-17 na drugim miejscu uplasował się KS Kosz 3x3 Pleszew. Czteroosobowy zespół stworzyli: Julian Sawada, Szymon Kujawa, Tymoteusz Stanich i Dawid Młodak. Nasza drużyna rozdzieliła ekipy z Ostrowa Wlkp. Wygrał KMG, a na trzecim miejscu uplasowały się Pantery. Od gołuchowian lepsze okazały się takie zespoły, jak: Sto Twarzy Grzybiarzy Ostrów Wlkp. i KT Kosz II Kalisz.

Na najlepszych czekały puchary, medale i nagrody rzeczowe. Tegoroczna edycja "Crash the basket" jest częścią dużego cyklu turniejów pod szyldem "Młode Orły Basketu" prowadzonego przez Kaliski Streetball.