Sukcesy w Ostrowie i Grabowie nad Prosną. Zawodnicy "Chrobrego" z dobrej strony pokazali się na tenisowych arenach okręgu i województwa

Zawodnicy "Chrobrego" Gizałki w ostatnich tygodniach kontynuowali swoje starty w cyklu wojewódzkich i okręgowych turniejów Grand Prix. Jak się spisali?

W Czempiniu odbyło się II Grand Prix Kadetek. Bardzo dobry występ zanotowały Wiktoria Jankowiak i Adrianna Kwitowska. Podopieczne Andrzeja Poźniaka przystąpiły do rywalizacji z zerowym dorobkiem punktowym ze względu na absencje w inauguracyjnym turnieju. W tej sytuacji w pierwszej rundzie zawodów trafiły na czołowe zawodniczki wojewódzkiego rankingu. Wiktoria mierzyła się z rozstawianą z nr 2 Katarzyną Nowak, a Ada z Weroniką Trybułą, turniejową "5". Oba pojedynki były niezwykle emocjonujące. Wiktoria Jankowiak sprawiła niespodziankę wygrywając z zawodniczką Polonii Śmigiel. Adrianna Kwitowska minimalnie uległa swojej rywalce, jednak w kolejnym pojedynku zwyciężyła Zuzannę Jasiecką ze Stelli Gniezno. - 10. miejsce Wiktorii i 13. Ady nie są być może rewelacyjne, ale zaprezentowany poziom pozwalał tego dnia być trenerowi dumnym ze swoich podopiecznych - podkreśla Andrzej Poźniak, szkoleniowiec gizalskich tenisistek.

Majka Majdecka w Objezierzu rywalizowała w II Grand Prix Wielkopolski w kategorii juniorek. Ósma lokata jaką wywalczyła zawodniczka "Chrobrego" pozwoliła zachować jej wysoką pozycję w wojewódzkim rankingu.

Dwie na podium

Gospodarzem I Grand Prix Południowej Wielkopolski był Grabów nad Prosną. Tutaj rywalizowali młodzicy i juniorzy. W starszej kategorii wiekowej na 2. pozycji zawody ukończyła Wiktoria Jankowiak. Jej klubowa koleżanka Adrianna Kwitowska wywalczyła 3. miejsce. Mniej szczęścia miały młodziczki, które znalazły się tuż za podium. 4. była Klaudia Słupska, 5. Dominika Cieślak, 8. Natalia Kubiak, a 14. Lena Jankowiak. - Trzeba dodać, iż w tej kategorii startowała rekordowa, jak na warunki Okręgu Południowa Wielkopolska, liczba 26 zawodniczek - opowiada trener Andrzej Poźniak. Ze startujących w Grabowie chłopców najlepiej spisał się Igor Kaczmarek, który zajął 8. miejsce w kategorii młodzików. Juniorzy: Wiktor Borowski i Kamil Majdecki uplasowali się odpowiednio na 11. i 12. pozycji.

Majka wygrywa

1 grudnia 2019 r. zawodniczki "Chrobrego" Gizałki skorzystały z zaproszenia LKS-u "Tajfun" Ostrów Wielkopolski i wzięły udział w rywalizacji junior i kadetek. W tej pierwszej kategorii zwyciężyła Majka Majdecka. Tenisistka "Chrobrego" w decydującym pojedynku pokonała zawodniczkę gospodarzy Darię Laptuta. W kategorii kadetek 2. miejsce przypadło Adriannie Kwitowskiej, 4. Wiktorii Jankowiak, a 5. Klaudii Słupskiej.

Tenisistki awansowały do Wojewódzkiego Finału Igrzysk Dzieci i Młodzieży Szkolnej