Sukcesy pleszewskich zawodników w sportach walki

FB - Polski Związek Bokserski
Troje pleszewskich sportowców reprezentujących kaliskie kluby miało w ostatnich dniach powody do radości. Nicola Kaczmarek została wicemistrzynią Polski w boksie olimpijskim, natomiast Jan Matyjaszczyk i Olaf Pera przywieźli medale z Mistrzostwa Europy Juniorów i Kadetów w kickboxingu.

Srebrny medal Nicoli

W październiku Nicola Kaczmarek zdobyła brązowy medal Mistrzostw Świata w kickboxingu, które odbyły się w Lido di Jesolo we Włoszech. Pleszewianka "krążek" wywalczyła w konkurencji kick light -50 kg. Miesiąc później nasza zawodniczka stanęła na podium XXI Mistrzostw Polski Seniorek w boksie olimpijskim. W Wałbrzychu w półfinałowej wale Nicola uporała się z Martą Mulewską z Wisły Kraków. W finale rywalką była Kinga Mięgoć. Jeden z arbitrów wskazał na remis, czterech (trzech w stosunku 2-1) na zwycięstwo reprezentantki Imperium Boxing Wałbrzych. W Mistrzostwach Polski łącznie wystąpiło około 240 pięściarek i pięściarzy z całej Polski.

Sukcesy w Mistrzostwach Europy Juniorów i Kadetów

Czarnogórskie miasto Budva było gospodarzem Mistrzostwa Europy Juniorów i Kadetów w kickboxingu. W podróż nad Morze Adriatyckie udało się również dwóch pleszewskich sportowców: Jan Matyjaszczyk (Prosna Kalisz) i Olaf Pera (KS Ziętek Team Kalisz). Nasi zawodnicy nie wrócili do domu z pustymi rękoma. Pierwszy z panów wywalczył brązowy medal w full contact juniorów starszych w kategorii do 81 kg. Na drugim stopniu podium stanął Olaf Pera, który rywalizował wśród juniorów młodszych w kategorii powyżej 81 kg. Reprezentacja Polski wywalczyła w Budvie aż 71 "krążków" i zajęła 4. miejsce w klasyfikacji medalowej.

Polub nas na FB

POLECAMY RÓWNIEŻ

Mieszkanka powiatu pleszewskiego w finale Miss Nastolatek Wo...

Pleszew. Posadzili drzewa w kieszonkowym parku w kompaktowym Pleszewie

Pleszew. Święto strażaków! Jubileusz 100-lecia Związku Ochot...

Powiat pleszewski i jego mieszkańcy w obiektywie Google Street View

Daria Zawiałow o trasie koncertowej: To bardzo emocjonalne dla mnie i dla mojego zespołu