Sukces reprezentantów Pleszewskiego Klubu Karate na II Grand Prix Tczewa w Karate WKF

RED
Karate na medal
Karate na medal Archiwum prywatne
Kolejny medalowy sukces odnotowali wychowankowie braci Damiana i Bartłomieja Sołtysiaków. Na turnieju w Tczewie pleszewscy karatecy wywalczyli siedem medali

Karate Pleszew

Po znakomitym występie w Berlinie tym razem zawodnicy z Pleszewa odnotowali kolejny sukces na zawodach rankingowych Polskiego Związku Karate.

W zawodach wzięło udział ponad 500 zawodników z 26 klubów z czterech państw Polski, Łotwy, Rosji i Anglii.
Na II Grand Prix Tczew 2014 wystąpiły najsilniejsze kluby w Polsce z Łodzi, Szczecina, Białegostoku, Gdańska, Bydgoszczy.

W zawodach uczestniczyła kadra Polski, która miała weryfikować poziom wyszkolenia członków kadry narodowej.

Jan Szkudlarek rywalizował także w konkurencji kadetów open, w której zanotował bardzo dobry występ nieznacznie ulegając w finale Bartoszowi Potrackiemu Gokken Gdynia. Dwa medale zdobył także Emil Szkudlarek w konkurencji kumite kadetów -70 kg oraz kumite kadetów open. Mateusz Bonusiak wywalczył brązowy medal w konkurencji kumite kadetów -63 kg. Adam Konowalczyk w konkurencji kumite juniorów -76 kg ostatecznie zajął trzecie miejsce.

Dobra forma na zawodach w Tczewie to dobry prognostyk na wyniki na Mistrzostwach Polski Juniorów 25 października, w których mają dużą szanse powiększyć dorobek punktowy Pleszewskiego Klubu Karate we współzawodnictwie Polskiej Federacji Sportu Młodzieżowego. W zawodach wystąpili także Konrad Tanaś i Krystian Żuchowski. W zawodach pauzowali kontuzjowani bracia Kacper i Filip Vogt.