Sukces Igi Świątek widziany oczami internautów. Te memy rozbawią Was do łez!

demotywatory, memy, internet
Iga Świątek w sobotę wygrała wielkoszlemowy turniej Rolland Garros. Jej sukces jest szeroko komentowany również przez internautów. Zobaczcie najlepsze memy.

Iga Świątek w Paryżu wygrała 7 meczów i w sobotę została pierwszą polską mistrzynią w Wielkim Szlemie. Przed nią do finałów dochodziły Jadwiga Jędrzejowska i Agnieszka Radwańska, ale panie nie potrafiły wygrać decydującego pojedynku. Za zwycięstwo w Paryżu Polka zarobiła 1,894,332 dolarów. Kolejne 130,953 dolarów (do podziału) zapewnił jej półfinał debla. Nasza tenisistka w drodze po tytuł nie straciła nawet seta. Po raz ostatni takiej sztuki dokonała w 2007 r. Belgijka Justine Henin.

Iga Świątek - zwyciężczyni French Open 2020

Iga Świątek urodziła się 31 maja 2001 w Warszawie. Już jako juniorka wygrała Wimbledon (gra pojedyncza) oraz French Open (gra podwójna). W deblu dotarła również do finału Australian Open. W wieku 19 lat zwyciężyła w seniorskim turnieju na paryskich kortach. W finale pokonała Amerykankę Sofię Kenin 6:4, 6:1. Mecz oglądało średnio ponad 2,5 mln widzów, co jest najlepszym wynikiem w historii transmisji z Wielkiego Szlema w Polsce.

Dla polskiej tenisistki sobotni finał był ostatnim występem w tym sezonie. Kolejne wyzwanie już w styczniu. W drugiej połowie miesiąca na kortach Melbourne Park rozpocznie się Australian Open.