Strzelanie o Laur św. Wawrzyńca w Koźminie Wielkopolskim [ZDJĘCIA]

Łukasz Cichy
W niedzielę, 8 sierpnia w Koźminie Wielkopolskim odbył się zawody strzeleckie o Laur św. Wawrzyńca. Uczestnicy strzelali też to Tarczy Bitwy Warszawskiej 1920, Tarczy Brackiej i do Kura.

- Zawody strzeleckie o Laur Św. Wawrzyńca w dniu 08.08.2020 r. stanowią jeden z elementów obchodów święta patrona Miasta i Gminy Koźmin Wlkp. Główną nagrodę, czyli statuetkę św. Wawrzyńca tradycyjnie funduje Burmistrz Koźmina Wlkp. - Pan Maciej Bratborski, który wraz z Przewodniczącym Rady Miejskiej – Panem Justynem Zaradniakiem, był także obecny na strzelnicy. W zawodach wzięło udział wielu gości z innych bractw kurkowych - poinformował nas Leszek Lewandowicz, starszy Kurkowego Bractwa Strzeleckiego w Koźminie Wielkopolskim.

Zwycięzcą strzelania o Laur św. Wawrzyńca został Tomasz Żychlewicz z Pleszewa, II miejsce zajął Andrzej Czajka z Rozdrażewa, a III miejsce zajął ojciec zwycięzcy, czyli Tadeusz Żychlewicz junior z Pleszewa. W zawodach wziął też udział Tadeusz Żychlewicz senior, który w przeszłości czterokrotnie był zwycięzcą, a na co dzień jest skarbnikiem Zarządu Głównego Zjednoczenia Kurkowych Bractw Strzeleckich RP.

Kolejnym ze strzelań była Tarcza Bitwy Warszawskiej 1920, która miała upamiętnić udział 2 Pułku Strzelców Wielkopolskich, czyli późniejszego 56 Pułku Piechoty Wielkopolskiej. Z resztą medale wzorowane były na odznace pułkowej z okresu międzywojennego. W tej kategorii I miejsce zajął Marek Balcerek z Jutrosina, II miejsce - Tadeusz Żychlewicz junior z Pleszewa, a III miejsce - Janusz Nowak z Rozdrażewa.

W strzelaniu do Tarczy Brackiej najlepszy był Tadeusz Żychlewicz junior z Pleszewa, II miejsce - Andrzej Czajka z Rozdrażewa, a III miejsce - Zdzisław Kaczmarek z Ligoty-Koryty-Korytnicy.

W strzelaniu do Kura zwycięzcą okazał się Nikodem Blecha z Krotoszyna, II miejsce zajął Ryszard Kostka z Koźmina Wielkopolskiego, a III miejsce - Leszek Lewandowicz z Koźmina Wielkopolskiego.

Jak globalne ocieplenie zmienia wakacyjne trendy?