Kolejna strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich. Jeśli chcesz do niej dotrzeć, wybierz niżej odpowiedni przycisk!

Stal Pleszew wygrała z Błękitnymi Sparta Kotlin[ZDJĘCIA]

Irena Kuczyńska
Stal Pleszew w meczu z Błękitnymi Sparta Kotlin
Stal Pleszew w meczu z Błękitnymi Sparta Kotlin Mariusz Kruchowski
Stal Pleszew na bocznym boisku w Pleszewie wygrała z Błękitnymi Sparta Kotlin 5:0. Trzy nramki strzelił Krystian Benuszak

Dzisiejsze spotkanie odbyło się przy słonecznej pogodzie oraz dużej liczbie kibiców zgromadzonych na bocznym boisku Spółki Sport w Pleszewie. Mecz pomiędzy Stalą Pleszew, a Błękitnymi Sparta Kotlin, wywołał wiele emocji, w zespole gości wystąpiło trzech wychowanków zespołu z Pleszewa, tacy jak grający trener zespołu z Kotlina, Radosław Mielcarek, oraz Arkadiusz Gostyński i Norbert Wasiewicz. Wszyscy Ci piłkarze stanowili o sile zespołu Stali Pleszew w różnych sezonach.

Już w pierwszej minucie spotkania, doskonałą akcją popisali się piłkarze z Kotlina, jednak strzał Grzegorza Przestackiego minimalnie minął światło bramki Andrzeja Latańskiego. To było tyle na ile było stać zespół Błękitnych Sparta Kotlin, już w pierwszej połowie, piłkarze z Kotlina nie stworzyli żadnej groźnej sytuacji strzeleckiej.

Minutę później mocnym strzałem z dystansu popisał się Adrian Chojnacki, jednak to uderzenie minęło światło bramki strzeżonej przez Roberta Sobczaka.

W 9’ Łukasz Bandosz zagrywa w pole karne do nie pilnowanego Krystiana Benuszaka, który ogrywa obrońcę oraz położył na ziemi bramkarza gości i strzela pierwszą bramkę dla Stali Pleszew. Chojnacki w 16’ zdecydował się na mocne uderzenie z dystansu, jednak doskonale jego uderzenie obronił Robert Sobczak. Tomasz Zawada w 25’ sprawdził czujność Sobczaka, ten jednak piłę wybił na rzut rożny.

W 25’ ponownie Bandosz (Stal Pleszew) zagrywa do Benuszaka a ten bezlitośnie wykorzystuje tą sytuację i strzela drugą bramkę dla zespołu gospodarzy. Minutę później z 25 metrów na uderzenie zdecydował się Chojnacki, jednak jego uderzenie sparował na rzut Rozy Sobczak. W 32’ ponownie asystującym jest Bandosz, który zagrywa po ziemi do Benuszaka, a ten nie ma problemów z umieszczeniem piłki w siatce rywali. Było to już trzecie trafienie najlepszego strzelca zespołu z Pleszew.

Minutę później to Benuszak (Stal Pleszew) jest asystującym przy trafieniu Bandosza, który dopełnił tylko formalności, strzelając czwartą bramkę dla zespołu Stali. Dawid Bilski strzałem w 42’ sprawdził czujność golkipera Sparty, a dobitka Benuszaka, mija światło braki zespołu Błękitnych. W 45’ wynik spotkania ustalił Dawid Bilski, a asystującym był Benuszak, który zagrywał piłkę głową do pomocnika Stali.

Po zmianie stron w bramce Błękitnych Sparta Kotlin stanął, Andrzej Latański wobec kontuzji golkipera Kotlina, Roberta Sobczaka. Już w pierwszej minucie po zmianie stron bramkę mógł zdobyć Miłosz Przywarciak, jednak jego uderzenie głową broni Latański. W 52’ na uderzenie z 25 metrów popisał się były piłkarz Stali Norbert Wasiewicz, z trudem piłkę na rzut rożny sparował Tobiasz Wojcieszak.

Ponownie w 52’ Przywarciak, dośrodkował w pole karne a tam Bilski nie trafia piłkę głową. W 65’ z rzutu wolnego w poprzeczkę trafia Mateusz Raczyk. Dwie minuty później młody pomocnik Stali, Jakub Borecki, sprawdził czujność Latańskiego, który sparował piłkę na rzut rożny. Szymon Kieliszewski zdecydował się na dośrodkowanie w 72’, piłkę przejął Rafał Lewera (Stal Pleszew), jednak jego uderzenie broni Latański.

W 81’ dwie interwencje Wojcieszaka w bramce Stali, który broni w sytuacji sam na sam. Ponownie Kieliszewski zdecydował się na uderzenie w 85’ jednak doskonale broni golkiper z Kotlina, Latański. Kolejna bramka mogła paść w 89’ gdzie po dośrodkowaniu Przywarciaka, piłkę głową, uderzał Lewera jednak nie celnie.

Spotkanie to kończy się ustalonym wynikiem w pierwszej połowie, zdecydowaną przewagę posiadali piłkarze klubu Stal Pleszew i tylko nieskuteczności piłkarze Błękitnych Sparta Kotlin mogą zawdzięczać tak nikłą porażkę.
Już za tydzień piłkarze Stali Pleszew, udadzą się na ostatni mecz sparingowy do Śremu na spotkanie tamtejszą Wartą, początek spotkania o godz. 14.00 w niedzielę 16 marca 2014r.

Stal Pleszew – Błękitni Sparta Kotlin 5:0 (5:0)
1:0 Krystian Benuszak 9’
2:0 Krystian Benuszak 25’.
3:0 Krystian Benuszak 32’
4:0 Łukasz Bandosz 33’
5:0 Dawid Bilski 45’

Stal Pleszew: Andrzej Latański, Tomasz Galant, Jacek Majkowski, Mateusz Antczak, Jakub Borecki, Adrian Chojnacki, Mateusz Raczyk, Dawid Bilski, Tomasz Zawada, Łukasz Bandosz, Krystian Benuszak
na zmiany wchodzili: Tobiasz Wojcieszak, Artur Hyżyk, Miłosz Przywarciak, Szymon Augustyniak, Rafał Lewera, Szymon Kieliszewski, Patryk Biegański

Błękitni Sparta Kotlin: Robert Sobczak, Tomasz Nowakowski, Radosław Mielcarek, Andrzej Jelak, Arkadiusz Gostyński, Łukasz Glinkowski, Norbert Wasiewicz, Dariusz Jasiński, Damian Bem, Hubert Szymczak, Grzegorz Przestackina zmiany wchodzili: Patryk Mroziński, Dariusz Matuszewski