Stal Pleszew rozgromiła zespół Pogoni Trębaczówi 5:0!

MK
Piłkarze Stali Pleszew chcieli zrehabilitować się za przegrany pojedynek z zespołem Raszkowianki. Od pierwszego gwizdka sędziego Mateusza Szczepańskiego, pleszewianie zdominowali grę i zepchnęli piłkarzy Pogoni Trębaczów do głębokiej defensywy

Stal Pleszew gromi!

Już w 1’ spotkania na listę strzelców mógł wpisać się Damian Stasiak, jednak piłka po jego uderzeniu z 16 metrów minimalnie przechodzi obok słupka Arkadiusz Pawłowicza. Bramkarz Pogoni okazał się najlepszym zawodnikiem na murawie ratując swój zespół przed kolejnymi straconymi bramkami. W 6’ pleszewianie wychodzą na prowadzenie. Prawą stroną pociągnął Tomasz Zawada, który ograł obrońców i skierował piłkę do statki Pogoni. W 22’ powinna paść kolejna bramka, jednak pojedynek sam na sam z Pawłowiczem przegrał pleszewski napastnik Dawid Pera. Cztery minuty później ponownie obronną ręką w stuprocentowej sytuacji wychodzi doskonale spisujący się w bramce Trębaczowa - Pawłowicz. Broni strzał Jakuba Biadały oraz dobitkę Stasiaka. Do końca pierwszej odsłony spotkania obraz gry nie uległ zmianie. To pleszewianie nadawali ton grze.

Po zmianie stron pleszewianie już w 50’ stworzyli sobie doskonałą sytuację bramkową. Z pięciu metrów w poprzeczkę trafił Biadała. Minutę później potężnym uderzeniem z dystansu popisał się Adrian Chojnacki, a piłkę z trudem na rzut rożny skierował bramakrz Pogoni. W 56’ ponownie na uderzenie z dystansu zdecydował się Chojnacki, ale jego potężne uderzenie mija światło bramki. W tej samej minucie Zawada w swoim stylu mija obrońców jak tyczki i strzałem w długi róg pokonuje Pawłowicza. Trzy minuty później sam na sam z golkiperem Trębaczowa znalazł się Biadała wreszcie trafia. W 67’ rzut rożny dla Stali. Do piłki najwyżej wyskakuje Patryk Maniak i głową kieruje piłkę do siatki rywali podwyższając prowadzenie pleszewian. Wynik spotkania ustalił Filip Taczała, pięknym trafieniem z dystansu.

Pleszewianie zrehabilitowali się za ubiegłotygodniową porażkę. Pokazali determinację i wolę walki. Już za tydzień podopiecznych Łukasza Bandosza czeka ciężkie spotkania w Mroczeniu z Orłem, a to spotkanie zaplanowano na godz. 16.00.

Stal Pleszew – Pogoń Trębaczów 5:0 (1:0)

1:0 Tomasz Zawada 6’
2:0 Tomasz Zawada 56’
3:0 Jakub Biadała 59’
4:0 Patryk Maniak 67’
5:0 Filip Taczała 87

Stal Pleszew: Tomasz Szymkowiak, Emil Poczta (71’ Mikołaj Adamek), Maciej Gierczyk, Patryk Maniak, Łukasz Jańczak, Adrian Chojnacki, Mateusz Raczyk (60’ Filip Taczała), Tomasz Zawada, Damian Stasiak (67’ Mateusz Siuda), Jakub Biadała (63’ Daniel Zębski), Dawid Pera

Pogoń Trębaczów: Arkadiusz Pawłowicz, Szymon Piekarski, Łukasz Kromka, Łukasz Gajewski, Paweł Piekarski, Robert Krawczyk (73’ Bartosz Wika), Jakub Kowalik, Błażej Ostry, Patryk Łydka, Tomasz Witek (55’ Adam Potoniec), Mateusz Tuszyński (70’ Paweł Kozłowski)