Stal Pleszew rozgromiła Sokoła Bralin. Zobaczcie sami![FOTKI]

Irena Kuczyńska
Stal Pleszew wygrała zespołem Sokół Bralin
Stal Pleszew wygrała zespołem Sokół Bralin Mariusz Kruchowski
Stal Pleszew wygrała z Sokołem Bralin. Siedem bramek strzelił Krystian Benuszak. Łukaszowi Bandoszowi koledzy gratulowali córeczki... Zrobili z ramion kołyskę

Stal Pleszew wygrała z zespołem Sokół Bralin 0:8

Wczoraj piłkarze Stal Pleszew udali się do Bralina na spotkanie z Sokołem, ostatnim zespołem w ligowej tabeli. Nikt z zawodników nie zlekceważył, przeciwnika i wszyscy podeszli z pełnym respektem do tego spotkania. Spotkanie to zakończyło się iście hokejowym rezultatem, pleszewianie wygrali ten mecz zdecydowanie a Krystian Benuszak strzelił, aż siedem bramek obejmując fotel lidera , klasyfikacji strzelców kaliskiej klasy okręgowej, gdzie ma już 32 trafienia do siatki rywali.

Już w 2’ wynik spotkanie powinien otworzyć Rafał Lewera, jednak nie trafił do siatki rywali, ale w 6’ Krystian Benuszak otworzył worek z bramkami i trafił do siatki Pawła Troski, strzelając bramkę głową. W 12’ ponownie Benuszak sprawdził czujność doskonale broniącego bramkarza gospodarzy, jednak uderzenie napastnika Stali nogami obronił golkiper Sokoła. W 16’ Łukasz Jańczak zdobywa bramkę dla przyjezdnych, jednak sędzia spotkania dopatrzył się pozycji spalonej stopera pleszewskiej jedenastki.

Dwie minuty później grający prezes Stali, Tomasz Zawada znalazł się sam na sam z bramkarzem gospodarzy, jednak przegrał tej pojedynek. W 21’ Zawada zagrywa prostopadłą piłkę do Benuszaka, który znalazł się sam na sam z bramkarzem gospodarzy i nie pozostało mu nic innego jak umieścić tą piłkę w siatce zespołu Sokoła Bralin. W 26’ Benuszak asystował przy trafieniu Rafała Lewery, który głową umieścił piłkę w siatce zespołu z Bralina.

Dwie minuty później kolejne trafienie w tym meczu zalicza Benuszak, wykorzystując podanie Jacka Majkowskiego i napastnikowi Stali nie pozostało nic innego jak skierować futbolówkę do pustej bramki. W 30’ Benuszak powinien podwyższyć wynik spotkania, ogrywa Karola Wanzka oraz bramkarza gospodarzy i mając pustą bramkę strzela nad poprzeczką. W 34’ pierwszy strzał na bramkę Tobiasza Wojcieszaka oddali piłkarze Sokola a tym niecelnym uderzeniem nad poprzeczką popisał się Paweł Narękiewicz. W 38’ czwartą swoją bramkę w tym spotkaniu zdobywa Benuszak strzelając z pierwszej piłki, wykorzystując podanie Patryka Maniaka. W 40’ strzałem z dystansu starał się zaskoczyć bramkarza gospodarzy Lewera, jednak piłka poszybowała nad poprzeczką. Pięciobramkową przewagą kończy się pierwsza odsłona spotkania, gdzie piłkarze Stali dominowali na boisku.

Po zmianie stron obraz gdy nie uległ zmianie to pleszewianie dyktowali warunki na boisku i bramki jedynie strzelał Benuszak. W 47’ Lewera zagrywa do Benuszaka, a ten przegrywa pojedynek z doskonale spisującym się z bramce Troską. Dwie minuty później Zawada trafia w boczną siatkę. W 49’ błąd w obronie Tomasza Galanta, jednak strzał Eryka Rozdolskiego, przechodzi nad poprzeczką. Minutę później, Zawada wrzuca piłkę z lewej strony do której w polu karnym dochodzi Adrian Chojnacki, jednak jego strzał głową nie trafia w światło bramki zespołu Sokoła. Minutę później Chojnacki, zagrywa do zawady ten wzdłuż bramki zagrywa a tam Benuszak strzela swoją kolejną bramkę. W 56’ Benuszak uderza na bramkę Trosi z przewrotki, jednak doskonale piłkę broni bramkarz Sokoła, jak również i dobitkę Benuszaka paruje na rzut rożny. Dwie minuty później Chojnacki zagrywa wzdłuż bramki, a na drugim słupku czekał nie kto inny jak Benuszak i dopełnił tylko formalności strzelają swoją szóstą bramkę w tym spotkaniu.

Minutę później Zawada przegrywa pojedynek z bramkarzem gospodarzy, będąc w sytuacji sam na sam. W 67’ Benuszak będąc sam na sam z bramkarzem gość strzela swoją siódmą bramkę w tym spotkaniu ustalając wynik spotkania na 0:8 dla Stali. Były jeszcze okazje do podwyższenia wyniku jednak piłka nie chciała wpaść do bramki rywali.
Piłkarze zagrali dla młodego taty, którym został Łukasz Bandosz, któremu w sobotę urodziła się córka Hania i na tą okoliczność po zdobyciu pierwszej bramki, zrobili tzw. Kołyskę.

0:8 Krystian Benuszak 67’

Sokół Bralin: Paweł Troska, Paweł Janikowski, Patryk Kędzior, Kacper Lehman, Paweł Narękiewicz, Szymon Pawłowski, Eryk Rozdolski, Kamil Wanzek, Robert Wiatrak, Rafał Marszałek, Tomasz Mes
Stal Pleszew: Tobiasz Wojcieszak, Dawid Bilski (27’ Mateusz Antczak), Łukasz Jańczak, Jacek Majkowski, Tomasz Galant (63’Patryk Biegański), Patryk Maniak, Jakub Borecki, Adrian Chojnacki, Tomasz Zawada (70’ Szymon Kieliszewski), Łukasz Bandosz, Krystian Benuszak
sędziowie: Sławomir Chlebowski, Łukasz Jasiak, Grzegorz Król