Stal Pleszew poskromiła Lwa. Drużyna Mariusza Kułaka wygrała w Pogorzeli

Mariusz Kruchowski
Stal Pleszew przystępowała do meczu z Lwem Pogorzela po dwóch porażkach. Drużyna Mariusza Kułaka zostawiła dotychczasowe niepowodzenia za sobą i od początku spotkania wykazywała wielką chęć do gry. Po końcowym gwizdku nasi piłkarze mieli powody do zadowolenia.

Stal zaatakowała od pierwszych minut. Strzałem z ostrego kąta popisał się Jakub Kłodziński. Golkiper Lwa Pogorzela Jakub Andrzejewski z trudem sparował piłkę na rzut rożny. W 18’ zza pola karnego potężnie uderzył Emil Poczta. Bramkarz gospodarzy odbił piłkę przed siebie. Dopadł do niej Bartosz Cierniewski, który zagrał wzdłuż bramki do Dawida Krzyżaniaka, a ten nie miał problemu z umieszczeniem piłki w siatce. 1:0 dla Stali. W 28’ odpowiadają goście. Wiktor Łęgowski strzela obok bramki po podaniu Filipa Oleśkowa. Chwilę później błędu naszej defensywy nie wykorzystał Dariusz Brylewski. Z 16 metrów nie trafił do pustej bramki. Minutę później ten sam zawodnik wykonuje rzut wolny. Tobiasz Wojcieszak wybija piłkę na rzut rożny. Do przerwy pleszewianie prowadzą, będąc zespołem zdecydowanie lepszym. Gra zespołu nastrajała optymistycznie przed drugą połową.

Po zmianie nadal przeważali Stalowcy, jednak pierwszą dobrą sytuację stworzyli piłkarze gospodarzy. Groźnie strzelał Oleśków. Wojcieszak na posterunku. W 60’ powinno być już 2:0 dla pleszewian. Cierniewski wyszedł sam na sam z golkiperem gospodarzy, ale posłał futbolówkę nad poprzeczką bramki strzeżonej przez Jakuba Andrzejewskiego. W 68’ kolejną dobrą akcję przeprowadzili podopieczni trenera Kułaka. Krzyżaniak zagrał w pole karne, Łukasz Jańczak odegrał piłkę głową do Bartosza Mazurka, a ten nie trafił czysto w futbolówkę. Chwilę później Cierniewski popisał się uderzeniem z dystansu. Andrzejewski z trudem sparował piłkę na rzut rożny. W 76’ kontra Lwa przyniosła bramkę wyrównującą. Do siatki trafił Jakub Mierzwicki. Stal podkręca tempo. Cierniewski z 10 metrów strzela nad poprzeczką bramki Andrzejewskiego. W 81’ Emil Poczta z rzutu wolnego wrzuca piłkę wprost na głowę Patryka Adamskiego. Napastnik gości z bliskiej odległości nie trafia w bramkę. Kolejny stały fragment gry przynosi niecelne uderzenie Jańczaka. W 87’ Cierniewski znów oddaje strzał. Piłka odbija się od zawodnika gospodarzy i wpada do siatki. Zwycięstwo mogło być okazalsze, ale Bartoszowi Mazurkowi na drodze do szczęścia stanął słupek.

Piłkarze Stali Pleszew zasłużenie wygrywają. W następnej kolejce, 13 września 2020 roku, do Pleszewa zawita KS Opatówek.

Lew Pogorzela – Stal Pleszew 1:2 (0:1)
0:1 Dawid Krzyżaniak 18’
1:1 Jakub Mierzwicki 76’
1:2 Bartosz Cierniewski 87’

Lew Pogorzela: Jakub Andrzejewski, Tomasz Hajduk, Szymon Hajduk, Łukasz Hajduk, Krzysztof Ratyński, Wiktor Łęgowski (46’ Mikołaj Hądzlik), Maciej Krystkowiak (84’ Maksym Przybyła), Filip Oleśków (78’ Arkadiusz Michalak), Szymon Rolnik, Dariusz Brylewski (62’ Jakub Mierzwicki), Łukasz Bastrzyk (78’ Mikołaj Mazurek).

Stal Pleszew: Tobiasz Wojcieszak, Bartosz Mazurek (90’ Simon Barański), Michał Wachowiak (80’ Patryk Adamski), Dawid Krzyżaniak (71’ Bartłomiej Bąkowski), Dawid Majchrzak, Emil Poczta (90’ Szymon Kozłowski), Bartosz Cierniewski, Jakub Kłodziński, Łukasz Jańczak, Adam Zacharczuk, Mikołaj Adamek.

żółte kartki: Arkadiusz Michalak – Bartosz Cierniewski

sędziowie: Przemysław Liberski, Mateusz Helwich, Grzegorz Król

POLECAMY RÓWNIEŻ:

Proeko IV liga. LKS Gołuchów wygrał trzeci mecz z rzędu. Dru...

Pleszew. Pierwszy Wieczór Boksu. W hali sportowej Zespołu Sz...

Gołuchów. 60 małych ratowników zostało przyjętych do grona c...

Gmina Chocz. Indian Summer 2020. Działo się w Wiosce Indiańs...

Pleszew. Uczcili 40. rocznicę powstania Niezależnego Samorzą...

Gmina Czermin. Pałac w Skrzypni czeka na nowego właściciela

Cztery punkty w czterech meczach. Falstart mistrzyń Polski w ekstralidze. "Stwarzamy sobie sytuacje, gole są kwestią czasu"