Stal Pleszew pokonała zespół z Odolanowa

JAT
Siedem goli na inaugurację sezonu, zobaczyli kibice futbolu na boisku w Pleszewie. Stal Pleszew pokonała w pierwszym meczu w tym sezonie zespół z Odolanowa 5:2 Jacek Tomczak

Trzy gole w tym meczu zdobył zawodnik klubu Stal Pleszew Krystian Benuszak, to kibicom wcale nie było do śmiechu, bowiem gospodarze przegrywali w pierwszych 45. minutach 0:2.

Na pierwszego gola fani futbolu nie musieli długo czekać. Już w 5 minucie meczu sędzia podyktował rzut karny przeciwko Stali za faul obrońcy na Kamilu Czołniku, który zamienił na bramkę Piotr Iberhan. Podbudowani tak szybkim prowadzeniem przyjezdni, zaczęli coraz odważniej zapuszczać się na przedpole bramki Patryka Lewickiego, w czym skutecznie pomagali im w tym gospodarze.

Kiedy wydawało się, że sensacja wisi w powietrzu Krystian Benuszak zdobył w 27 minucie kontaktowego gola dla Stali Pleszew, a w 5 minut później Artur Hyżyk idealnie wyłożył futbolówkę na nogę Łukaszowi Bandoszowi a ten płaskim strzałem posłał ją w prawy róg bramki Mateusza Osiewały i było 2:2.

A jak zmienił się obraz gry po przerwie przeczytasz w najnowszym wydaniu "Gazety Pleszewskiej"

Bramki: 0:1 (k) Piotr Iberhan 5 min), 0:2 Arkadiusz Kuświk (25 min.), 1:2 Krystian Benuszak (27 min.), 2:2 Łukasz Bandosz (32 min.), 3:2 (k) Krystian Benuszak (73 min.), 4:2 Krystian Benuszak (78 min.) 5:2 Tomasz Zawada (85 min.).