Stal Pleszew na fotelu lidera w kaliskiej okręgówce!

Stal Pleszew na fotelu lidera w kaliskiej okręgówce! Zapewniła to wygrana 5:1 z Sokołem Bralin Mariusz Kruchowski

Stal Pleszew na fotelu lidera w kaliskiej okręgówce! Stało się tak po niedzielnej wygranej 5:1 z Sokołem Bralin.
Niedzielny mecz Stali z Sokołem Bralin idealnie rozpoczął się dla drużyny gospodarzy.
Już w 3 minucie podopieczni Adriana Popławskiego objęli prowadzenie, kiedy to Krystian Benuszak zdołał przelobować bramkarza gości Pawła Troskę.
W 39 minucie gry było już 2:0 dla miejscowych. Ponownie na listę strzelców wpisał się Benuszak. Popularny Beny otrzymał w polu karnym rywala piłkę od Szymona Augustyniakai gospodarze mogli cieszyć się z dwubramkowego prowadzenia.
Niestety jeszcze przed upływem regulaminowych 45 minut pierwszej części meczu kontaktowego gola zdobył Błażej Kupczyk II, który popisał się niezwykle precyzjnym strzałem z 16 metrów.
Do przerwy wynik nie uległ już zmianie, ale w zespole pleszewskim musiała nastąpić rotacja w składzie. Kontuzjowanego Mateusza Siudę zastąpił bowiem Łukasz Bandosz, który jednak odegrał znaczącą rolę w drugiej odsłonie niedzielnej konfrontacji.

pl

Pleszew.naszemiasto.pl na Facebooku - dołącz do naszej społeczności!

Byłeś świadkiem interesującego wydarzenia? Napisz do nas: [email protected] lub zadzwoń: (62) 742 00 62, (62) 742 58 25, 502 499 363

Tak się złożyło, że wspomniany Bibi podwyższył w 64 minucie meczu wynik na 3:1. Futbolówka po strzale naszego napastnika poleciała w samo okienko bramki gości.
Ten sam zawodnik w 75 minucie po raz drugi wpisał się na listę strzelców, a przy tej bramce asystował mu Tomasz Zawada.
Pleszewscy futboliści nie rezygnowali ze zdobycia kolejnej bramki. I ta sztuka udała im się jeszcze raz! Na 180 sekund przed końcem spotkania w pole karne wpadł Benuszak, którego sfaulował Dariusz Perzyna, a jedenastkę na gola zamienił nie kto inny jak Krystian Benuszak.
Po bardzo dobrej grze w niedzielne popołudnie Stal wygrała więc z Sokołem Bralin 5:1 i po sześciu kolejkach, wespół z z Białym Orłem Koźmin, pleszewianie z dorobkiem piętnastu punktów znajdują się na czele stawki w kaliskiej klasie okręgowej!

Stal Pleszew - Sokół Bralin 5:1 (2:1)