Stal Pleszew liderem jest i basta!

Stal Pleszew liderem jest i basta! W niedzielne popołudnie czołowy zespół kaliskiej okręgówki 7:1 rozgromił Pogoń Trębaczów!

Stal Pleszew liderem jest i basta! W niedzielnym spotkaniu faworytem był zespół lidera kaliskiej klasy okręgowej - Stal Pleszew!
Od samego początku przewagę posiadali piłkarze Stali i już w 7 minucie rajdem po lewej stronie popisał się Łukasz Bandosz, który zagrał w pole karne, a tam piłkę przejął Krystian Benuszak, który płaskim strzałem po ziemi dał prowadzenie gospodarzom. Dziesięć minut później rzut wolny wykonywał Adrian Chojnacki, wrzucił on piłkę w pole karne, a tam Jacek Majkowski oddał strzał głową na bramkę Hektora Dumańskiego, jednak to uderzenie zablokowali obrońcy gości. Jednak do odbitej piłki przez obrońców futbolówki doszedł Mateusz Raczyk i to właśnie ten futbolista podwyższył wynik spotkania.
Z kolei w 25 minucie doskonałą interwencją popisał się Patryk Lewicki, który przeniósł piłkę nad poprzeczką, po pięknym uderzeniu Błażeja Ostrego. Minutę później Tomasz Zawada próbował swoich sił strzałem z ostrego kąta, jednak piłka minimalnie minęła światło bramki Pogoni Trębaczów. W 36’ Łukasz Bandosz przegrrał pojedynek, sam na sam z Dumańskim.
A tymczasem w 38 minucie spotkania rzut wolny z 17 metrów dla zespołu gości wykonywał Ostry i pięknym uderzeniem przy słupku zdobył bramkę kontaktową.

pl

Pleszew.naszemiasto.pl na Facebooku - dołącz do naszej społeczności!

Byłeś świadkiem interesującego wydarzenia? Napisz do nas: [email protected] lub zadzwoń: (62) 742 00 62, (62) 742 58 25, 502 499 363

Nieznacznym prowadzeniem zakończyła się pierwsza odsłona spotkania. Jednak tuż zaraz po zmianie stron w 4 minucie’ Tomasz Zawada popisał się pięknym uderzeniem na bramkę Dumańskiego, ten jednak doskonale obronił strzał pleszewskiego pomocnika, jednak golkiper gości był już bezradny wobec dobitki Benuszaka. W 51’ piękną akcją prawą stroną popisał się Dawid Bilski, który zagrał w pole karne, a tam Benuszak przepuścił piłkę do lepiej ustawionego Zawady, który nie miał żadnych problemów z umieszczeniem futbolówki w siatce zespołu z Trębaczowa!
Minutę później Benuszak zabirał piłkę Łukaszowi Kromce i zdobył swoją trzecią bramkę w tym spotkaniu. Z kolei w 67 minucie miał miejsce rzut wolny dla piłkarzy Stal,i do piłki podszedł Chojnacki, który uderzył na bramkę Dumańskiego, ten odbił futbolówkę przed siebie, doszedł do niej Mikołaj Kołaczyk, który tym samym zdobył szóstą bramkę w tym spotkaniu.
I wreszcie w 88 minucie w polu karnym jest faulowany był Szymon Łyskawka i w tej sytuacji sędzia spotkania Piotr Marucha, nie miał innego wyjścia jak tylko wskazać na 11 metr. Do rzutu karnego podszedł kapitan pleszewskiej drużyny Łukasz Bandosz, który celnym trafieniem ustalił wwnik niedzielnego spotkania!

Stal Pleszew – Pogoń Trębaczów 7:1 (2:1)