Sklep "Tatuum" obudził się na wiosnę

PF
Pierwszy dzień wiosny w sklepie Tatuum Pleszew
Pierwszy dzień wiosny w sklepie Tatuum Pleszew PF
Udostępnij:
Zespół Szkół Usługowo - Gospodarczych i właścicielka sklepu "Tatuum" Patrycja Czerwińska obudziły długo wyczekiwaną, nie co zaspaną i zasypaną śniegiem wiosnę

Happening na Rynku miał jeden cel: Obudzić tak wyczekiwaną, a nieco zaspaną, porę roku do życia i przypomnieć przechodniom o radości jaką dają czyste, świeże i radosne kolory. Ponieważ wiosna, z racji jej wpływu na przyrodę, kojarzy się z tym co młode i wesołe.

Uczennice uczące się w technikum usług fryzjerskich w Zespole Szkół Usługowo - Gospodarczych przygotowały i zaprezentowały na wystawach sklepu stylizacje oparte na wiosennych inspiracjach, a przed wejściem na każdego czekała słodka niespodzianka od "wiosennych" dziewczyn z wiankami na głowach.

W czasie trwania akcji posłużono się hasłami bliskimi chyba z każdej z Pań, będącymi jednocześnie nazwami każdej z odsłon. Tytuły m.in.: "Ciepło wypływa z serca", "Wiosna niejedno ma imię", "Dość czekania - do działania", czy "Zimie - mówimy stanowcze NIE". Hasła te mają napawać optymizmem i poprawić humor wszystkim uczestnikom wydarzenia, zarówno tym zaplanowanym jak i przypadkowym.

Warto dodać, że dziewczęta przygotowując się do tych prezentacji, samodzielnie wykonały fryzury oraz makijaż z elementami teatralnymi stylizowany na manekiny wystawowe.

- Ta akacja nie mogłaby się zrealizować, gdyby nie przychylność i otwartość na takie inicjatywy pani Patrycji Czerwińskiej, która jest właścicielką sklepu "Centrum" - "Tatuum", czyli naszej dzisiejszej sceny - podkreśla Izabela Świątek (nauczycielka ZSU-G)

- Pani Patrycja jest nie tylko nauczycielem zawodu dla uczniów , ale przede wszystkim wielkim przyjacielem naszej szkoły, co udowodniła już nie niejednokrotnie oraz ogromną "fanką" młodzieży, z która ma doskonały kontakt oparty na partnerstwie, szacunku i wzajemnej serdeczności - dodaje.

Fachowa pomoc pracujących w sklepie pań, nasunęła młodym stylistko nowe i zdecydowanie trafione rozwiązania. Z tych rad mogą również skorzystać wszystkie Pleszewianki, które chcą poczuć wiosnę nie tylko w przyrodzie, ale również w swojej garderobie.

Jak podkreśla Hanna Cholewa ze sklepu "Tatuum" - To będzie bardzo kolorowa wiosna w damskiej modzie. Wszystko co w intensywnych kolorach, cieszących oko i wprowadzających w optymistyczny nastrój. W tym sezonie wiosną w Pleszewie i nie tylko najmodniejsze będą ubrania w kolorze różu, mięty czy granatu. Styliści zachęcają do kontrastowych połączeń. Odchodzi się od stylizacji w jednym kolorze. Ma być modnie i stylowo - podkreśla.

Dodaje, że najnowsze trendy kierowane są zarówno do młodszych jak i dojrzałych pań. Hanna Cholewa radzi, by do sukienki w kolorze bladego różu dobrać mocniejsze akcenty. Może to być modna torebka lub buty.

- Ponadczasowe są baleriny, które ze względu na wygodę najczęściej wybierają panie. W tym roku dużą popularnością cieszą się te łączące kolory: biały ze złotym czy czarny ze złotym. Prawdziwym hitem są "lordosy" - mówi Hanna Cholewa.

Jak się okazuje kolejny sezon wśród pań w Pleszewie podbijają czółenka na platformie i grubym obcasie.

- Modna w tym sezonie będzie również koronka, która łączona z jest z sukienkami czy sweterkami.Podobnie jest z cekinami. Modne jest łączenie bluzek, sweterków czy dresowych spodni z błyszczącymi, metalowymi świecidełkami czy napami - dodaje na koniec.

W Puszczy Białowieskiej utonęło 21 żubrów

Wideo

Materiał oryginalny: Sklep "Tatuum" obudził się na wiosnę - Pleszew Nasze Miasto

Dodaj ogłoszenie