Reprezentanci Pleszewskiego Klubu Karate zdobyli aż 9 medali podczas Pucharu Świata Harasuto Cup w Łodzi

red
Ponad 900 zawodników z kilkunastu krajów z Europy i Afryki rywalizowało w Łodzi podczas XV WORD CUP HARASUTO CUP. Wśród nich byli także trenowani przez braci Sołtysiaków zawodnicy Pleszewskiego Klubu Karate, którzy wypadli znakomicie zdobywając aż 9 medali.

Łódź na dwa dni stała się stolicą światowego karate za sprawą XV Pucharu Świata Harasuto Cup Do miasta zjechało ponad 900 zawodników z 108 klubów z 13 państw w tym reprezentanci m.in. Danii, Ukrainy Szkocji czy Anglii. W Pucharze Świata wzięło również udział 11 reprezentantów Pleszewskiego Klubu Karate, którzy wywalczyli łącznie 9 medali w tym 4 złote, 1 srebrne i 4 brązowe i w klasyfikacji generalnej zajęli siódme miejsce, choć na półmetku turnieju w Łodzi byli nawet na drugim miejscu.

Złote medale w pierwszym dniu turnieju wywalczyli Michał Florczak w kumite kadetów -57kg, który pokonał w finale brązowego medalistę Mistrzostw Europy Słowaka Jakuba Cernika. Drugi złoty medal wywalczył po zaciętych pojedynkach stojących na wysokim poziomie Kacper Vogt, który w finale pokonał reprezentanta Ukrainy Oleksandra Zlobina. Swoją dominację w kumite juniorów +76kg po raz kolejny potwierdził Dawid Sobkowiak. Tym razem w finale wygrał ze Słowakiem Marosem Janovcikiem.

Bardzo dobrze zaprezentowały się również panie: Magdalena Godlewska i Marta Michalewicz. Pierwsza z nich wywalczyła srebrny medal ulegając w finale reprezentantce Ukrainy Katerinie Sadovskiej 0-2. Z kolei brązowy medal zawisł na szyi Marty Michalewicz, która w finale pocieszenia pokonała reprezentantkę Danii Maję Fehmerling 2-0. Na najniższym stopniu podium w kategorii kumite kadetek -47kg stanęła Julia Grzelak.

O sporej niespodziance można mówić w przypadku najmłodszej reprezentantki pleszewskiego teamu - Mai Kolanowskiej, która do swojej kolejki dorzuciła dwa medale: złoty oraz brązowy.

Jak podkreśla Józef Sołtysiak, prezes Pleszewskiego Klubu Karate zawody w Łodzi były drugim turniejem rankingowym Polskiej Unii Karate. Następny odbędzie się w Pleszewie w dniach 18-19 maja