Reprezentanci Pleszewskiego Klubu Karate wywalczyli na Mistrzostwach Polski siedem złotych medali!

RED
Siedem indywidualnych tytułów mistrzów Polski zdobyli reprezentanci Pleszewskiego Klubu Karate na Mistrzostwach Polski Karate WKF w Suchym Lesie

Tytuł mistrzowski z ubiegłego roku obroniła Magdalena Godlewska, aktualna wicemistrzyni Europy. Reprezentantka PKK stoczyła pięć walk w konkurencjach kumite juniorek. Magdalena Godlewska stoczyła 5 walk w konkurencji . Obecnie zawodniczka w światowych rankingach WKF znajduje się na 9 miejscu.

Kolejny obroniony tytuł i złoty medal wywalczyła Marta Michalewicz w kumite juniorek -59kg oraz Kacper Vogt w kumite juniorów -76kg. Filip Vogt także obronił swój tytuł z ubiegłego roku potwierdzając dominacje w kumite młodzieżowców -75kg.

Miła niespodziankę sprawił Jakub Konowalczyk zdobywając kolejny złoty medal w kumite juniorów +76kg. Kolejny mistrzowski tytuł w w bardzo mocno obsadzonej konkurencji kumite juniorów -52kg wywlaczył Michał Florczak. Ostatni tytuł mistrzowski zdobył Dawid Sobkowiak.

Do zdobyczy medalowych PKK Pleszew dorzucił 2 brązowe medale Jakuba Margieli w kumite juniorów młodszych -57kg oraz Barbara Sadowska w kumite młodzieżowców +68kg.

Marta Michalewicz, Dawid Sobkowiak oraz Kacper Vogt zostali powołani jako reprezentanci kadry na turnieje kwalifikacyjne do Młodzieżowych Igrzysk Olimpijskich w Argentynie. Turnieje kwalifikacyjne odbędą się w Sofii oraz Umag w Chorwacji..