Reprezentanci Pleszewskiego Klubu Karate wywalczyli 10 medali na Mistrzostwach Polski w Karate Olimpijskim

red
Pięć indywidualnych tytułów mistrzów Polski wywalczyli reprezentantów Pleszewskiego Klubu Karate.

Reprezentanci Pleszewskiego Klubu Karate wystąpili tylko w konkurencjach indywidualnych i wywalczyli 10 medali w tym 5 złotych, 4 srebrne i 1 brązowy..

Tytuły mistrzowskie z ubiegłego roku obroniła Marta Michalewicz, która w finale pokonała swoją koleżankę z klubu Magdalenę Godlewską. -Minimalnie lepsza Była Marta wygrywając walkę w stosunku 1-0. Magdalena Godlewska jest jedna z najbardziej utytułowanych zawodniczek w Polsce, tym razem musiała uznać wyższość swojej koleżanki klubowej Marty Michalewicz - tłumaczy Józef Sołtysiak, prezes Pleszewskiego Klubu Karate.

Kolejny tytuł mistrza Polski w bardzo dobrym stylu wywalczył Kacper Vogta w kumite juniorów -76kg. W finale pokonał Rafała Grelę z Budokanu Wrocław. Filip Vogt obronił swój tytuł po raz trzeci potwierdzając dominacje w kumite młodzieżowców -75kg pokonując w finale Krzysztofa Małachowskiego Sakuria Rumia.Bardzo dobry występ zanotowała Julia Grzelak, która w kumite juniorek młodszych -47kg. - Julia Grzelak nie miała sobie równych wygrywając wszystkie walki z dużą przewagą punktów - dodaje Józef Sołtysiak.

Dawid Sobkowiak również obronił tytuł mistrza Polski z ubiegłego roku pokonując Michał Bańkowskiego z Harasuto Łódź 2-1. - Dawid Sobkowiak jest aktualnie najwyżej klasyfikowany z polskich zawodników na światowych rankingach karate WKF - zaznacza prezes pleszewskich karateków.

O miłej niespodziance można mówić w przypadku Jakuba Konowalczyka, który zdobył srebrny medal w kumite młodzieżowców -84kg. Na drugim miejscu podium stanął również Michał Florczak, który w finale uległ Bartoszowi Wojciechowskiemu z Champion Łódź. Kolejny tytuł wicemistrzowski wywalczył Maciej Śmigielski w finale po zaciętym pojedynku uległ Krystianowi Leuszowi z Białostockiego Klubu Karate.

Do zdobyczy medalowych PKK Pleszew brązowy medal dorzucił Jakub Margiela, który w kumite juniorów -61kg w małym finale pokonał Kajetana Kuźmińskiego z Bodaikan Szczecin.

Piąte miejsce:
- Jakub Sworek – kumite juniorów młodszych -70kg.

W dniach 3-5 maja 2019 na Cyprze w Limassol odbędzie się kolejna edycja Światowej Ligi Młodzieżowej pod nazwą Karate 1 Youth League, w której wystąpią troje zawodników Pleszewskiego Klubu Karate: