Remis Płomyka Koźminiec

Marek Blandzi
Remisem 2:2 zakończył się sobotni sparing Płomyka
Remisem 2:2 zakończył się sobotni sparing Płomyka Mariusz Kruchowski
Piłkarze Płomyka Koźminiec 2:2 zremisowali w sobotę w meczu z Polonią Środa Wielkopolska

Zespół BS Płomyk Jaroty II Jarocin rozegrał w sobotę drugie swoje spotkanie kontrolne. Tym razem przeciwnik był o wiele trudniejszy od Sparty Sklejki Orzechowo, w którym to nasi piłkarze pokonali wygrali aż 13:1. Mecz z III ligową Polonią Środa rozpoczął się z 20 minutowym opóźnieniem z uwagi na rozgrywany mecz Jaroty Hotel Jarocin a Ostrovią Ostrów Wlkp. (wynik spotkania 2:2).

Mecz rozpoczął się od mocnego uderzenia BS Płomyk Jaroty II. Już w 2 minucie potężny strzał Dariusza Małeckiego obronił golkiper Polonii Robert Reszka. W 5’ minucie Mateusz Pluciński podał piłkę do niepilnowanego Pawła Łącznego, a ten z bliskiej odległości nie miał problemów z umieszczeniem piłki w siatce Simona Krawczyka. Po okresie przewagi Polonii do głosu doszli piłkarze BS Płomyk Jarota II, którzy jednak nie potrafili tego udokumentować zdobyciem wyrównującej bramki.

W 27 minucie Michał Stańczyk wbiegł w pole bramkowe, ograł Krawczyka, jednak piłkę z linii bramkowej zdołał wybić Piotr Andrzejczak. Piłkarze gospodarzy dążyli do wyrównania i uczynili to w 31 minucie. Bardzo silnym uderzeniem zza linii pola karnego popisał się Małecki, piłkę odbił Reszka, jednak był już bezradny przy uderzeniu Pawła Krysia, który strzałem pod poprzeczkę pokonał golkipera Polonii, wykorzystując jego błąd.
Po rzucie rożnym w 35’ dla Polonii futboliści BS Płomyk Jaroty II wyprowadzili groźną kontrę, która została zatrzymana dopiero na szeregach obronnych III ligowca. Po zdobyciu bramki wyrównującej gra toczyła się głównie w środku pola. i dlatego też wynikiem remisowym zakończyła się pierwsza odsłona spotkania.

Tymczasem od początku drugiej połowy zdecydowaną przewagę osiągnęli piłkarze BS Płomyk Jarotay II, jednak w dalszym ciągu razili nieskutecznością. Po okresie przewagi piłkarzy z Koźmińca mecz się wyrównał w 60’, żadna z drużyn nie stworzyła sobie sytuacji strzeleckich. I stało się... Michał Stańczyk znalazł się w sytuacji „sam na sam” z Krawczykiem. Futbolista gości zdecydował się podać piłkę do lepiej ustawionego Michała Wawszczaka, który nie miał żadnych problemów z umieszczeniem futbolówki w siatce. Po objęciu prowadzenia goście ze Środy Wlkp. co chwilę zagrażali bramce Krawczyka. Ten jednak doskonale obronił strzał Wawszczaka i Dominika Muchy.

W 76 minucie najlepszy strzelec halowego turnieju w Kępnie Piotr Andrzejczak, podszedł do rzutu wolego i płaskim strzałem przy słupku doprowadził do wyrównania i właśnie remisem 2:2 zakończyło się to spotkanie.