Red Box V liga. GKS Sompolno - Stal Pleszew 1:2. Drużyna Mariusza Kułaka odniosła trzecie zwycięstwo z rzędu

Mariusz Kruchowski
Stal Pleszew odniosła trzecie zwycięstwo z rzędu. Drużyna Mariusz Kułaka przywiozła trzy punkty z Sompolna.

Stal do Sompolna nie jechała w roli faworyta. Trener Mariusz Kułak nie mógł skorzystać z usług Tobiasza Wojcieszaka (kontuzja kolana) oraz Bartosza Cierniewskiego (sprawy rodzinne). Pleszewianie pokazali jednak, że potrafią się zmobilizować, grać agresywnie, co nie pozwoliło zawodnikom gospodarzy rozwinąć skrzydeł. Stalowcy w pierwszej odsłonie spotkania dominowali na zielonej murawie, a GKS ograniczał się jedynie do kontrataków.

Pierwszą groźną sytuację stworzyli sobie miejscowi. Doszło do zamieszania w polu karnym i Mateusz Czaja z 3 metrów nie trafił w światło bramki strzeżonej przez Dawida Sassa. Minutę później Adam Wojciechowski uderza z rzutu wolnego z 18 metrów i z wielkim trudem na rzut rożny piłkę wybija Kamil Ziemlacz. W 23’ Patryk Adamski zagrywa do Bartłomieja Bąkowskiego, ten strzale minimalnie nad poprzeczką bramki GKS Sompolno. Minutę później Adamski z 5 metrów nie trafia w światło bramki. W 36’ pleszewianie obejmują prowadzenie. Bąkowski zagrywa do Bartosza Mazurka, który oddaje strzał z 16 metrów, piłka tuż przy słupku wpada do siatki. W 38' rzut wolny dla gospodarzy, Damian Tylak trafia w poprzeczkę bramki Sassa. W 44’ wynik meczu podwyższa Adamski i pleszewianie schodzą na przerwę z dwubramkowym prowadzeniem.

Tuż po zmianie stron rzut wolny dla gospodarzy. Do piłki znów podchodzi Tylak i ponownie trafia w poprzeczkę. W 57’ błąd popełnia pleszewska defensywa i gospodarze zdobywają kontaktową bramkę. Skutecznie główkował Przemysław Jankowski. Do końca spotkania pleszewianie kontrolowali pojedynek. Dogodnych sytuacji strzeleckich ani jedni, ani drudzy już sobie nie zdołali stworzyć.

W najbliższą niedzielę Stal rozegra spotkanie dziewiątej kolejki grupy 3 V ligi. Do Pleszewa przyjedzie beniaminek GKS Rychtal. Początek spotkania o 15:00

GKS Sompolno – Stal Pleszew 1:2 (0:2)
0:1 Bartosz Mazurek 36’
0:2 Patryk Adamski 44’
1:2 Przemysław Jankowski 57’

GKS Sompolno: Kamil Ziemlacz, Konrad Papiernik (46’ Szymon Bierut), Przemysław Jankowski, Dawid Ławniczak, Mateusz Przytuła, Filip Wieczorek (55’ Ariel Szcześniak), Bartosz Kowalski, Damian Tylak, Mateusz Kolibowski, Marcin Jankowski (70’ Eryk Oksiak), Mateusz Czajka.

Stal Pleszew: Dawid Sass, Adam Zacharczuk, Dawid Majchrzak, Emil Poczta (74’ Simon Barański) , Łukasz Jańczak, Mikołaj Adamek, Adam Wojciechowski, Dawid Krzyżaniak, Bartosz Mazurek (85’ Michał Wachowiak), Bartłomiej Bąkowski (74’ Tomasz Zawada), Patryk Adamski.

żółte kartki: Przemysław Jankowski – Bartosz Mazurek, Emil Poczta, Adam Zacharczuk, Patryk Adamski

sędziowie: Piotr Drzewiecki, Daniel Kaczan, Jacek Przydryga

POLECAMY RÓWNIEŻ:

Dobrzyca. 12. Pleszewsko-Jarocińsko-Dobrzycki Rajd Pojazdów ...

Pleszew. 76. akcja oddawania krwi. 144 osoby podzieliły się ...

Pleszew. 12. Rajd Pojazdów Zabytkowych wystartował z parking...

Bieg Przemysława w Pleszewie tym razem rozpoczął się na stad...

Bieg Przemusia w Pleszewie przyciągnął dzieci i młodzież [ZDJĘCIA]

Gmina Dobrzyca. Kabaret Paranienormalni bawił do łez publicz...

Dobrzyca muzycznie pożegnała lato z Pawłem Stasiakiem i zesp...

Katarzyna Kawa wycofana z eliminacji wielkoszlemowego turnieju Rolanda Garrosa. Polska tenisistka jest zakażona koronawirusem