MKTG NaM - pasek na kartach artykułów

Ratownicy wodni ukończyli ważny kurs i uzyskali tytuł umożliwiający pełnienie służby

Damian Cieślak
Damian Cieślak
Oddział Miejsko-Powiatowy Wodnego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego w Pleszewie zorganizował kurs kwalifikowanej pierwszej pomocy dla swoich członków oraz strażaków ochotników z powiatu pleszewskiego. Ratownicy wodni z powodzeniem w komplecie zdali zarówno egzamin teoretyczny, jak i praktyczny
Oddział Miejsko-Powiatowy Wodnego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego w Pleszewie zorganizował kurs kwalifikowanej pierwszej pomocy dla swoich członków oraz strażaków ochotników z powiatu pleszewskiego. Ratownicy wodni z powodzeniem w komplecie zdali zarówno egzamin teoretyczny, jak i praktyczny archiwum WOPR Pleszew
Oddział Miejsko-Powiatowy WOPR Pleszew zorganizował kurs kwalifikowanej pierwszej pomocy dla swoich członków oraz strażaków ochotników z powiatu pleszewskiego. Zdający w komplecie zaliczyli egzamin teoretyczny i praktyczny, dzięki temu uzyskali tytuł ratownika, który jest niezbędny do pełnienia służby.

Ratownicy wodni ukończyli ważny kurs i uzyskali tytuł umożliwiający pełnienie służby

Oddział Miejsko-Powiatowy Wodnego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego w Pleszewie zorganizował kurs kwalifikowanej pierwszej pomocy dla swoich członków oraz strażaków ochotników z powiatu pleszewskiego. Ratownicy wodni z powodzeniem w komplecie zdali zarówno egzamin teoretyczny, jak i praktyczny.

- Kursanci uzyskali tytuł ratownika, który jest niezbędny do pełnienia służby. Kurs przeprowadziła firma Fantoman. W imieniu Zarządu Oddziału Miejsko-Powiatowego WOPR w Pleszewie bardzo dziękuję Jerzemu Kwaśniewskiemu za udostępnienie remizy w celach szkoleniowych - podkreśla Paweł Szczepaniak.

Przypomnijmy, że na co dzień członkowie pleszewskiego oddziału WOPR pracują w Parku Wodnym „Planty”, na basenie w Centrum Rehabilitacji Rolników KRUS w Jedlcu, w kaliskim Aquaparku, a w sezonie letnim również na kąpielisku nad gołuchowskim zalewem. W 2023 roku ratownicy zabezpieczali medycznie odbywające się imprezy na naszym terenie. Prowadzili patrole na dzikich kąpieliskach w Kowalewie czy Nowej Wsi. Zajmowali się działalnością edukacyjną czy udzielali się charytatywnie. Brali również udział w wydarzeniach sportowych i przeprowadzali kursy na ratownika wodnego i ratownika młodszego.

Oddział Miejsko-Powiatowy WOPR w Pleszewie liczy obecnie blisko 150 członków. Na jego czele stoi Krzysztof Szac. Organizacja ma na wyposażeniu m.in.: łódź wiosłową, wózek podłodziowy, skuter wodny, deskę ortopedyczną, platformę ratowniczą czy zestaw do tlenoterapii.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Eurowybory 2024. Najważniejsze "jedynki" na listach

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na pleszew.naszemiasto.pl Nasze Miasto