MKTG NaM - pasek na kartach artykułów

Radni powiatowi wizytowali zmodernizowaną szkołę na Zielonej

Damian Cieślak
Damian Cieślak
Tomasz Wojtala - Starostwo Powiatowe w Pleszewie
Zespół Szkół Technicznych w Pleszewie przeszedł gruntowaną modernizację. Całkowity koszt remontu wyniósł ponad 5,3 mln zł, z czego 2,4 pochodziło z budżetu powiatu. 9 grudnia radni wizytowali placówkę oświatową.

Modernizacja Zespołu Szkół Technicznych w Pleszewie

Zespół Szkół Technicznych w ostatnich miesiącach przeszedł duże zmiany. Kapitalna modernizacja obejmowała: remont wnętrz, korytarzy, klatek schodowych i klas, przebudowę części administracyjnej, budowę ogólnodostępnej toalety dla osób niepełnosprawnych, schodów zewnętrznych wraz z montażem pochylni dla wózków inwalidzkich, wymianę całej instalacji c.o. i 2 pieców gazowych w kotłowni, nowe instalacje w budynku: hydrantową, elektryczną, oświetleniową, sygnalizacji ppoż i awaryjno-ewakuacyjnej, sieci teleinformatycznej, internetowej oraz monitoringu. Wnętrza budynku zostały urządzone zgodnie z projektami i wcześniejszymi wizualizacjami architektów wnętrz. Każda z kondygnacji ma inną kolorystykę. Parter jest w kolorze zielonym, I piętro - żółtym, II piętro - pomarańczowym.

Ponadto ZST zyskał również nowe pomoce dydaktyczne, w tym: komputery, wózek widłowy, paletyzator, całą gamę stanowisk demonstracyjnych, zestawów egzaminacyjnych, modeli i przyrządów. Samorząd powiatowy zdecydował się również na całościową wymianę mebli.

Remont zakończył się latem 2022 roku. Dużo później niż pierwotnie planowano. Termin finału prac początkowo był przewidziany na koniec 2021 roku, ale później został kilkakrotnie przesunięty. Firma wykonująca roboty poślizgi tłumaczyła pandemią. Gdy prace budowalne się zakończyły, przyszedł czas na wstawianie wyposażenia i meblowanie szkoły.

Radni wizytowali zmodernizowany technikum

Koszt modernizacji technikum wyniósł ponad 5,3 mln zł. Na tę kwotę złożyły się:

  • prace remontowe - 3.458.096 zł;
  • nowoczesny sprzęt dydaktyczny - 873.182 zł;
  • nowe meble szkolne - 1.021.984 zł.

Powiat pleszewski na kapitalny remont szkoły pozyskał dofinansowanie z Wielkopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego w kwocie 2,9 mln zł, ze swojego budżetu na ten cel wyłożył 2,4 mln zł. 9 grudnia po zakończeniu sesji przewodniczący Rady Powiatu Marian Adamek wspólnie z pozostałymi radnymi wizytowali placówkę.

- Gości oprowadzali: starosta pleszewski Maciej Wasielewski, dyrektor ZST Izabela Mikstacka-Mikuła i naczelnik Wydziału Inwestycji Starostwa Powiatowego w Pleszewie Izabela Wasińska - mówi Tomasz Wojtala, rzecznik prasowy Starostwa Powiatowego. - Szkoła na Zielonej przeszła kompleksowy remont w ramach projektu pn. „Poprawa infrastruktury edukacyjnej Powiatu Pleszewskiego - modernizacja i doposażenie ZST i CKZ w Pleszewie” - przypomina.

Polub nas na FB

ZOBACZ RÓWNIEŻ:

Wigilia w Sowinie Błotnej. Mieszkańcy składali sobie życzeni...

XV Gołuchowski Jarmark Bożonarodzeniowy zapewnił wiele atrak...

Kiermasz świąteczny w Dobrzycy. W Gminnym Centrum Kultury za...

Wigilia Kół Gospodyń Wiejskich z Miasta i Gminy Pleszew. To była najsmaczniejsza wigilia w tym roku. Zapach potraw unosił się w powietrzu

Wigilia Kół Gospodyń Wiejskich z Miasta i Gminy Pleszew. To ...

Sala wiejsku w Tursku przeszła gruntowną modernizację! Miesz...

Mikołajki 2022. To była największa mikołajkowa impreza w Pleszewie! Pełne uśmiechu i radości Mikołajki w pleszewskiej Trójce. Zobacz zdjęcia

Mikołajki 2022. To była największa mikołajkowa impreza w Ple...

W Pleszewie jak w Krakowie! W Muzeum Regionalnym w Pleszewie zorganizowano wystawę szopek bożonarodzeniowych. Zobacz najpiękniejsze szopki

W Pleszewie jak w Krakowie! W Muzeum Regionalnym w Pleszewie...

Seniorzy z Chocza śpiewali kolędy i składali sobie świąteczn...

od 7 lat
Wideo

Polacy badają kosmos

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na pleszew.naszemiasto.pl Nasze Miasto