Przerwana passa piłkarzy z Koźmińca

Marek Blandzi
BS Płomyk Jarota II przegrał 1:2 we Wrześni z tamtejszą Victorią
BS Płomyk Jarota II przegrał 1:2 we Wrześni z tamtejszą Victorią Mariusz Kruchowski
Piłkarze BS Płomyka Jaroty II zeszli pokonani z zielonej murawy. Sposób na ogranie drużyny z Koźmińca znaleźli w sobotnie popołudnie futboliści Victorii Września...

Sobotnie spotkanie pomiędzy Victorią Września a BS Płomyk Jarota II Jarocin zapowiadało dużo emocji, walki na boisku i co za tym idzie twardej i nieustępliwej gry. I tak rzeczywiście było!
Początek spotkania nie zapowiadał jednak porażki zespołu BS Płomyk Jarota II...

W pierwszych minutach wyraźną przewagę wypracowali sobie bowiem goście, można było zauważyć, że piłkarze gospodarzy nastawili się na grę z kontry. W 10 minucie groźną kontrę po prawej stronie przeprowadził Paweł Zieliński, dośrodkował w pole karne, a tam na 5 metrze w piłkę głową nie trafił Maciej Matuszak.

Trzy minuty później miała miejsce doskonała interwencja Tobiasza Nowickiego. Otóż po podaniu z tzw. pierwszej piłki przez Kamila Stefaniaka, w pole karne wbiegł Szymon Juszczak, który po drodze ograł jeszcze dwóch obrońców, strzelił potężnie, jednak z trudem ten strzał zdołał obronić Nowicki, wybijając piłkę przed siebie, a dobitka Dawida Guźniczaka była już niecelna. W 15 minucie bezpośrednio z rzutu rożnego Krawczyka starał się zaskoczyć Mateusz Goździaszek, jednak bramkarz gości wybił piłkę w pole gry. Do futbolówki ponownie doszedł Goździaszek, jednak jego potężny strzał minął bramkę Krawczyka.

W 19 minucie nastąpił jednak błąd defensywy gości, który kosztował przyjezdnych utratą gola. Główkował Piotr Andrzejczak, jednak piłka trafiła w Patryka Maniaka, odbiła się od niego, futbolówkę przejął Goździaszek, który popędził w pole karne i strzałem obok bezradnego Krawczyka dał prowadzenie Victorii. Tymczasem w 35 minucie Matuszak mógł podwyższyć wynik spotkania, jednak na posterunku był Krawczyk, który doskonale wyczuł intencje pomocnika gospodarzy i nie dał się pokonać!

Niestety w 40 minucie Jakub Groszkowski wykorzystał podanie od Goździaszka, potężny strzał piłkarza Victorii obronił co prawda Krawczyk, jednak wobec dobitki Matuszaka był już bezradny i po raz drugi w tym spotkaniu musiał wyciągnąć piłkę z siatki...

Po zmianie stron obraz gry nie uległ zmianie, to piłkarze, BS Płomyk Jarota II atakowali, rozgrywając atak pozycyjny, a gospodarz, prowadząc 2:0, wyprowadzali zabójcze kontry, które kończyły się strzałami na bramkę Krawczyka. W 46 minucie niezwykle aktywny w ataku Matuszak strzelił z ostrego kąta, jednak na posterunku był Krawczyk.

Piłkarze z Koźmińca co chwilę przenosili jednak ciężar gry pod bramkę Nowickiego, ale tego dnia doskonale grała defensywa Victorii. Mimo to w 60 minucie nie zdołała ona zapobiec utracie bramki! Wprowadzony pięć minut wcześniej Marek Wiła urwał się po prawej stronie piłkarzom gospodarzy, zagrał do Krysia, który pociągnął do końcowej linii, po czym wrzucił piłkę na drugi słupek. Tam już czekał Kamil Stefaniak, który głową skierował futbolówkę do siatki Nowickiego.

Do końca spotkania wynik nie uległ już jednak zmianie, piłkarze BS Płomyk Jarota II Jarocin atakowali, a gospodarze grali z kontry. Co prawda jeszcze w 78 minucie piłkę „meczową” miał Zieliński, jednak przegrał pojedynek sam na sam z Krawczykiem. Do końca spotkania nie padła już żadna bramka, na murawie było nerwowo i momentami brutalnie, na co niestety pozwolił sędzia główny spotkania.

A tymczasem następne spotkanie naszej drużyny rozegrane zostanie w Koźmińcu. Rywalem gospodarzy będzie zespół zza miedzy Biały Orzeł Koźmin Wlkp. Już dziś - za pośrednictwem portalu pleszew.naszemiasto.pl - Zarząd, trener oraz zawodnicy BS Płomyka Jaroty II zapraszają wszystkich kibiców na ten ciekawie zapowiadający się mecz!

Victoria Września – BS Płomyk Jarota II Jarocin 2:1 (2:0)