Proton A-klasa. Prosna Chocz - Jaskiniowiec Rajsko 3:1. Po przerwie odwrócili losy meczu

W 8. kolejce Proton A-klasy Prosna Chocz mierzyła się na własnym boisku z Jaskiniowcem Rajsko. Drużyna Adriana Popławskiego zdobyła kolejne trzy punkty, ale zwycięstwo nie przyszło łatwo.

W pierwszej połowie więcej powodów do zadowolenia mieli goście. W 30' Andrii Bondarenko zaskoczył Macieja Kornackiego i Jaskiniowiec prowadził. Gospodarze rzucili się do odrabiania strat. Ich starania przyniosły efekt w 58'. Strzelał Kamil Szkudlarek, piłka odbiła się od obrońców i spadła na nogę Szymona Wachowiaka, który z bliskiej odległości nie miał problemów z umieszczeniem futbolówki w siatce. Chwilę później zawodnik gości dyskusje z sędzią przypłacił czerwoną kartką. Grający z przewagą jednego piłkarza gospodarze jeszcze podkręcili tempo.

Szymon Wachowiak posłał prostopadłe podanie w kierunku Mateusz Rybarczyka. Na drodze zagrania stanął obrońca Jaskiniowca, ale naciskany przez atakującego Prosny popełnił błąd. Rybarczyk odzyskał futbolówkę, popędził w stronę bramki i dał prowadzenie miejscowym. Goście próbowali się odgryźć, ale ze strzałami z dystansu bez większych problemów radził sobie Maciej Kornacki. Prosna rozstrzygnęła losy meczu w 79'. W środku pola akcję rozegrali Szymon Wachowiak i Tobiasz Górny. Ten pierwszy otrzymał piłkę na wolne pole i zagrał wzdłuż bramki do swojego brata Kacpra, który ustalił wynik meczu.

Prosna Chocz z dorobkiem 19 punktów w tabeli ligowej plasuje się na drugim miejscu grupy VIII Proton A-klasy. W następnej kolejce drużyna Adriana Popławskiego zmierzy się na wyjeździe z ZKS Orły Zagórów.

Chocz. Muzyczne święto seniorów w Restauracji Piotruś

Ta dekada miała niepowtarzalny klimat! Lata 90. w Pleszewie....

Gmina Chocz. Mieszkańcy Brudzewka wybrali nowego sołtysa. Kt...

Rolnictwo. Protest w Warszawie. Na miejscu jest grupa rolnik...

Joanna Sakowicz-Kostecka o sukcesie Igi Świątek: Uważam, że był to jeden z lepszych meczów w historii polskiego tenisa

Maksym Chłań: Awans przyjdzie jeśli będziemy skoncentrowani