Proton A-klasa. Prosna Chocz - Grom Malanów 4:1. Zespół Adriana Popławskiego wygrał i obronił pozycję lidera

Szósty mecz i piąte zwycięstwo. Prosna Chocz pokonała na własnym boisku Grom Malanów 4:1.

Zespół Adriana Popławskiego od początku spotkania przejął inicjatywę. Kibice gospodarzy nie musieli długo czekać na pierwszego gola. Mijał kwadrans gry, gdy Ernest Kanikowski zagrał wzdłuż bramki. Dośrodkowanie przeciął golkiper Gromu, ale futbolówka trafiła wprost pod nogi Szymona Wachowiaka, który strzałem z pierwszej piłki wyprowadził drużynę z Chocza na prowadzenie. Druga bramka padła po stałym fragmencie gry. Mateusz Rybarczyk przymierzył z rzutu wolnego, futbolówka przeszła po palcach bramkarza gości, odbiła się od słupka i wróciła do gry. Najszybciej dopadł do niej Jakub Zych i było 2:0. Po przerwie Prosna udokumentowała przewagę kolejnymi golami. Tuż po przerwie na listę strzelców wpisał się Michał Furtak, a w 68' dublet skompletował Szymon Wachowiak. Gości stać było jedynie na honorowe trafienie. W końcówce meczu Macieja Kornackiego pokonał Szymon Woźniak.

Dzięki zwycięstwu Prosna Chocz utrzymała pozycję lidera grupy VIII A-klasy. W następnej kolejce zespół Adriana Popławskiego zmierzy się na wyjeździe z drużyną Sokoły Droszew. Najbliższy rywal lidera zgromadził do tej pory 13 meczów. Na ten dorobek składają się 4 zwycięstwa, remis i porażka. W 6. kolejce ekipa Remigiusza Wlosiaka podzieliła się punktami z Orłami Zagórów. Mecz zakończył się wynikiem 2:2, a na listę strzelców wpisali się: Jacek Ulbrych i Mateusz Matczak.

POLECAMY RÓWNIEŻ:

Bieg Przemysława w Pleszewie tym razem rozpoczął się na stad...

Bieg Przemusia w Pleszewie przyciągnął dzieci i młodzież [ZDJĘCIA]

Gmina Dobrzyca. Kabaret Paranienormalni bawił do łez publicz...

Dobrzyca muzycznie pożegnała lato z Pawłem Stasiakiem i zesp...

Tłumy oddają hołd zmarłej Ruth Bader Ginsburg. Prezydent Trump zapowiedział, że w jej miejsce nominuje kobietę