Prosna Chocz lepsza od Czarnych Dobrzyca w A-klasowych derbach powiatu pleszewskiego

Prosna Chocz pokonała Czarnych Dobrzyca w A-klasowych derbach powiatu pleszewskiego. Zespół Adriana Popławskiego wygrał 3:1.

Mecz lepiej rozpoczął się dla gości. Już w 7' Piotr Wlekliński dał prowadzenie Czarnym. Na 2:0 mógł podwyższyć Krystian Młynarczyk, ale bardzo dobrze w bramce Prosny spisał się Maciej Kornacki. Niewykorzystana sytuacja szybko się zemściła. Z rzutu wolnego uderzył Mateusz Rybarczyk, Mateusz Matłoka nie zdołał utrzymać piłki w rękach, z czego skorzystał Tobiasz Górny, który nie miał problemów z umieszczeniem futbolówki w siatce. Przed przerwą gospodarze jeszcze dwa razy znaleźli drogę do bramki ekipy z Dobrzycy. Na listę strzelców wpisali się: Rybarczyk i Jakub Wilczyński. Czarni kończyli mecz w 10-osobowym składzie. W końcówce drugiej połowy czerwoną kartkę obejrzał Remigiusz Prusak.

Prosna jest jednym z trzech - obok CKS-u Zduny i Błękitnych Chruszczyny - zespołów, który po dwóch kolejkach ma w dorobku komplet punktów. Dobrzyczanie zgromadzili trzy oczka.

Prosna Chocz - Czarni Dobrzyca 3:1
0:1 Piotr Wlekliński (7')
1:1 Tobiasz Górny (18')
2:1 Mateusz Rybarczyk (33')
3:1 Jakub Wilczyński (42')

Skład Prosny: Maciej Kornacki, Patryk Cierzniak (80' Sebastian Socha), Ernest Kanikowski, Alan Kurek, Marcin Brzeziński (60' Michał Furtak), Jakub Wilczyński, Kamil Adamkiewicz, Tobiasz Górny (52' Przemysław Adamkiewicz), Jakub Zych (85' Hieronim Kanikowski), Krzysztof Konieczny (90' Oskar Grabowski), Mateusz Rybarczyk (90' Paweł Szymański).

Skład Czarnych: Mateusz Matłoka, Szymon Gogulski (80' Artur Franka), Kamil Krzywy (46' Gracjan Kowalski), Nikodem Kot (46' Mateusz Maniak), Jakub Wasielewski (60' Mateusz Ciesielski), Hubert Matyjasik, Jacek Politowicz, Jakub Baranowski (68' Mateusz Janik), Krystian Młynarczyk, Piotr Wlekliński, Remigusz Prusak.

Wyniki naszych pozostałych drużyn w 2. kolejce A-klasy:

Awdaniec Pakosław - Gladiatorzy Pieruszyce 3:3
Gole dla Gladiatorów: Dawid Borowiak, Remigiusz Korzeniewski i Jeremiasz Łagodzki

LZS Kuczków - Czarni Wierzbno 2:2
Gole dla LZS-u: Patryk Michnik (2)

Polub nas na FB

POLECAMY RÓWNIEŻ:

Pleszew. Finał "Muzycznej Strefy na Rynku". Koncert Tomasza ...

Pleszew. Najbardziej kolorowa impreza w kraju wróciła do nas...

Gmina Gołuchów. Moto Kuchary 2021. Charytatywna impreza na r...

Gmina Dobrzyca. Strefa street workout oficjalnie otwarta! Św...

Przerwany mecz Brazylii z Argentyną. Piłkarze złamali przepisy covidowe, policja weszła na boisko