Proeko IV liga. LKS Gołuchów - Ostrovia 1909 Ostrów Wlkp. 1:0. Drużyna Macieja Dolaty wywalczyła cenne trzy punkty

Damian Cieślak
Po dwóch porażkach z rzędu piłkarze LKS-u Gołuchów pokazali charakter i wygrali bardzo ważny mecz. Zespół Macieja Dolaty pokonał na własnym boisku Ostrovię 1909 Ostrów Wlkp. 1:0.

W porównaniu z poprzednimi meczami trener LKS-u zdecydował się na kilka zmian. Od pierwszej minuty zagrali: Paweł Majusiak, Paweł Stempień oraz Szymon Młynarczyk. Gołuchowianie od początku spotkania byli bardzo skoncentrowani i walczyli o każdy metr boiska. Pierwsza składna akcja gospodarzy powinna im przynieść prowadzenie. Mateusz Szkudlarski uruchomił Krystiana Benuszaka, który jednak w dogodnej sytuacji przestrzelił. W kolejnych minutach podopieczni Macieja Dolaty mieli optyczną przewagę, częściej gościli na połowie rywala, ale już tak dobrych okazji nie potrafili sobie stworzyć. Dwukrotnie gołuchowianie domagali się podyktowania rzutu karnego, ale za każdym razem gwizdek sędziego milczał. Do przerwy bez bramek.

W drugiej połowie goście mogli objąć prowadzenie. Po dośrodkowaniu z prawej strony Patryk Kaczmarek oddał mocny strzał głową, ale Kacper Dziuba instynktownie obronił. Dla bramkarza LKS-u to był szczególny mecz. Do niedawana przecież reprezentował barwy Ostrovii. Dziś pomógł swojej nowej drużynie odnieść cenne zwycięstwo. Gola na wagę trzech punktów zdobył Krystian Benuszak. Napastnik gospodarzy w 63’ zaskoczył Łukasza Wiącka, zabrał mu piłkę i popędził w stronę bramki. Bartosz Jankowski nie dał rady zatrzymać snajpera LKS-u. 1:0. Taki wynik utrzymał się już do końca spotkania, choć bramkarza gości próbowali jeszcze zaskoczyć Szkudlarski i Adrian Hajdasz.

- Chcieliśmy ten mecz za wszelką cenę wygrać. Styl nie miał znaczenia. Ostatnie spotkania były dla nas nieudane. Przegraliśmy dwa razy z rzędu, siedziało to nam w głowach. W tym tygodniu dużo rozmawialiśmy, integrowaliśmy się, trenowaliśmy, mieliśmy też grę wewnętrzną. Poszukiwaliśmy właściwego rytmu, który może jeszcze nie do końca dzisiaj był, ale wyglądało to lepiej. Wygraliśmy i to jest najważniejsze. Dopisujemy do swojego dorobku trzy punkty i dalej walczymy o miejsce w ósemce – komentował po spotkaniu trener LKS-u Maciej Dolata.

LKS Gołuchów – Ostrovia 1909 Ostrów Wlkp. 1:0
1:0 Krystian Benuszak (63’)

Skład LKS-u: Kacper Dziuba, Paweł Majusiak, Dominik Domagalski, Marcin Wandzel, Michał Grzesiek, Szymon Młynarczyk (55' Patryk Kieliba), Dawid Guźniczak, Mateusz Szkudlarski (85' Jakub Skowroński), Jakub Szymkowiak, Paweł Stempień (69' Adrian Hajdasz), Krystian Benuszak.