Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Poznają niekonwencjonalne metody nauczania razem z nauczycielami z całej Europy

red.
Nauczyciele ze Stowarzyszenia Edukacja-Młodzież z Pleszewa działającego w Centrum Kształcenia i Wychowania OHP biorą uczestniczą w projekcie Erasmus+ „Opportunities in the Puzzle of Ethnic Needs”. W ramach programu wyjechali do Bułgarii, gdzie spotkali się z innymi nauczycielami z Europy biorącymi udział w projekcie.

Projekt KA2 Erasmus+ „Opportunities in the puzzle of ethnic needs” zakłada m.in. szkolenia dla nauczycieli, które polegają m.in. na wdrażaniu nowych lub niekonwencjonalnych metod nauczania w placówkach edukacyjnych oraz różnego rodzaju szkoleń. Spotkanie w Sofii, w którym udział oprócz bułgarskich i polskich nauczycieli wzięli również pedagodzy z Turcji i Hiszpanii.

- Nauczyciele brali udział w szkoleniu komputerowym „ Training for qualification of part of professional organizer Internet applications” i zapoznali się z naturalną metodą nauczania Celestyna Freinet. Polega ona m.in. na eliminowaniu tradycyjnego prowadzenia zajęć z udziałem szkolnych podręczników, za to propaguje wykorzystywanie zainteresowania uczniów, ich aktywność. Metoda opiera się na pracy poprzez zabawę, która odpowiada dzieciom. Według Freineta wpływa ona na wszechstronny rozwój młodego człowieka i podkreśla jego wyjątkowość - wyjaśnia Izabela Werner, dyrektor Gimnazjum i Zasadniczej Szkoły Zawodowej prowadzonej przez Stowarzyszenie Edukacja - Młodzież.

ŹRÓDŁO: Stowarzyszenie Edukacja-Młodzież

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Strefa Biznesu: Zwolnienia grupowe w Polsce. Ekspert uspokaja

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na pleszew.naszemiasto.pl Nasze Miasto