Powiat pleszewski. Co? Gdzie? Kiedy? Weekendowy rozkład jazdy

Damian Cieślak
Damian Cieślak
archiwum nasze miasto
Udostępnij:
Przed nami pierwszy lipcowy weekend. Zapowiada się gorąco, zarówno jeśli chodzi o temperaturę powietrza, jak i wydarzenia, które zaplanowano w powiecie pleszewskim. Co wydarzy się w najbliższych godzinach?

Pleszew Wąsk. Festival

Dwa dni potrwa Pleszew Wąsk. Festival. - Uczcimy osiemnastą rocznicę ekipy Sinior Family. Depreszyn Seszyn zaprezentuje nam deskorolkowe wydarzenie. Writerzy pomalują pociąg podczas Graffiti Jemu. Sztuki nigdy mało, więc mamy dla was wystawę artystycznych płyt winylowych. Nie zabraknie też muzyki. Wystąpią: Bisz (B.O.K) / KOSA "Blady król", Potwory i Spółka, Nazwa Robocza czy Gumiś KRWN & BeatSztain - opowiadają organizatorzy.

Harmonogram imprezy:

piątek (1 lipca 2022 roku) - Depreszyn Seszyn, miejsce: SkatePark Pleszew

  • 16:00 - zapisy na zawody deskorolkowe;
  • 19:00-19:30 - girls kwalifikacje;
  • 20:00-21:00 - open kwalifikacje;
  • 21:15-21:45 - girls final;
  • 22:00-22:30 - open final;
  • 22:45 - best trick;

sobota (2 lipca 2022 roku), miejsce: Zajezdnia Kultury w Pleszewie

  • 12:00 - Graffiti Jam - malowanie pociągu Wholetrain - bocznica przy zajezdni kultury;
  • 12:30-14:30 - warsztaty deskorolkowe (teren parkingu);
  • 14:00 - wystawa artystycznych płyt winylowych (Galeria Zajezdnia);
  • 15:00 - oficjalny start turnieju Breaking;
  • 15:30 - skok przez drezynę;
  • 16:45-17:00 - deskorolkowy pokaz filmowy (sala Zajezdnia)
  • 18:00 - finały breakdance;
  • 19:30 - zakończenie;
  • 19:30 - 20:30 przerwa techniczna;
  • 20:30 - koncerty;
  • 20:30-21:00 Gumiś KRWN & BeatSztain;
  • 21:00-21:45 Nazwa Robocza;
  • 21:45- 22:30 - Potwory i Spółka;
  • 23:00 BISZ/KOSA "Blady król" Live band.

Więcej informacji o tym wydarzeniu znajdziecie TUTAJ

Premiera wyjątkowego spektaklu! W rolach głównych... mieszkańcy

Premiera przedstawienia "Pan_na Gołuchowie", w którym w rolę aktorów wcielają się mieszkańcy gminy Gołuchów, już w piątek, 1 lipca 2022 roku. Zainteresowanie sztuką jest na tyle duże, że w sobotę odbędzie się dodatkowy, wcześniej nieplanowany spektakl.

- Podczas spektaklu - inspirowanego twórczością Agnieszki Baranowskiej z Lipskich, XIX-wiecznej dramatopisarki, zarządczyni majątku w Marszewie - przeniesiemy się do XVII wieku. "Pan_na Gołuchowie" to historia miłości Zofii i Wacława. Jest to jednak miłość z przeszkodami, ponieważ Zofię – ku jej rozpaczy – postanawia poślubić wojewoda Leszczyński, właściciel Gołuchowa. Po wielu perypetiach okazuje się, że Wacław jest zaginionym synem wojewody (ten poznaje to po obrazku zawieszonym na szyi młodzieńca rannego w bitwie). Wszystko kończy się jednak szczęśliwie - ogłoszeniem zaręczyn! - opowiada Patrycja Walerowicz-Wojtkowiak, dyrektor GCK "Zamek".

Spektakl to jubileuszowe widowisko! Dedykowane jest mieszkańcom z okazji, przypadającego w 2022 r., 10-lecia GCK "Zamek". Więcej o tym wydarzeniu przeczytacie TUTAJ.

Festyn Świętojański w Nowej Wsi

Po dwuletniej, przymusowej przerwie Festyn Świętojański w Nowej Wsi w gminie Gizałki wraca w nowej formule. - Przede wszystkim będzie to impreza darmowa. Postanowiliśmy odejść od jej biletowania, gdyż jesteśmy przekonani, że dzięki temu ułatwimy mieszkańcom równy dostęp do wydarzenia i planowanych przez nas atrakcji. Mamy nadzieję, że spowoduje to zwiększenie zainteresowania imprezą wśród lokalnej społeczności - mówi Judyta Podsadna, dyrektor Gminnego Centrum Kultury w Gizałkach z/s w Tomicach.

Program imprezy przedstawia się następująco:

  • 15:00 - rozpoczęcie festynu;
  • 15:30 - 16:45 - blok dla dzieci: animacje, zaplatanie kolorowych warkoczy, malowanie twarzy, wspólna zabawa, dmuchańce, kącik malucha (darmowe);
  • 16:00 - 18:00 - ekostrefa warsztatowa z Fundacją Animacja (warsztaty malowania porcelany i prasowanki na workach bawełnianych, minikonkursy z nagrodami);
  • 17:00 - 19:00 - turniej wsi;
  • 19:00 - zabawa z proszkami holi i bańkami mydlanymi;
  • 20:00 - koncert zespołu Discoboys;
  • 21:00 - koncert zespołu Power Play;
  • około 22:00 - obrzęd świętojański;
  • 22:00 - 2:00 - zabawa z DJ-em.

Więcej o tym wydarzeniu przeczytacie TUTAJ.

Święto folkloru i Kółka Włościanek

115-lecie Kółka Włościanek, XXIII Międzynarodowe Spotkania Folklorystyczne, warsztaty i pokazy kulinarne - m.in. takie wydarzenia czekają nas w sobotę w Żegocinie w gminie Czermin. Uroczystości rozpocznie msza św. w miejscowym kościele. Po zakończeniu nabożeństwa wszyscy przejdą na plac przy Ośrodku Kultury, gdzie czeka nas część oficjalna, a także warsztaty i pokazy kulinarne przebiegające pod hasłem "Smacznie i zdrowo z polską wieprzowiną". Będą stoiska kół gospodyń wiejskich, wystawa twórców ludowych. Chętni mogą odwiedzić Salonik Heleny Modrzejewskiej i Rodziny Chłapowskich. W programie jest również pokaz rzeźbienia piłą spalinową techniką carvingu w ramach projektu "Historia Żegocina w drewnie ukryta". Ów projekt jest już realizowany. Rozpoczął się bowiem tygodniowy plener rzeźbiarski, podczas którego czterech twórców wykona cztery rzeźby.

W sobotę przypada również 30-lecie Towarzystwa Ubezpieczeń Wzajemnych. To nie koniec. 2 lipca odbędą się Międzynarodowe Spotkania Folklorystyczne. Na scenie zaprezentują się zespoły z czterech państw: Polski, Serbii, Słowacji i Rumunii. Czeka nas wielkie święto kultury ludowej! Całość zakończy wspólna biesiada.

Więcej o tym wydarzeniu przeczytacie TUTAJ.

Koncert, festyny, bieg koleżeński i spotkanie z utalentowanym bokserem

W letni weekend już tradycyjnie nie zabraknie festynów. W sobotę do wspólnej zabawy zapraszają mieszkańcy Osiedla Wojska Polskiego oraz Osiedla nr 4 "Rodzinne" w Pleszewie, a w niedzielę społeczność Kowalewa.

Sobota to również bieg koleżeński "Od zmierzchu do świtu". Zaczynamy 21.00, a kończymy w niedzielę około 4.30. Więcej informacji o tym wydarzeniu znajdziecie TUTAJ.

Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy w Pleszewie 3 lipca organizuje spotkanie z utalentowanym bokserem Olafem Perą. W ostatnich dniach pleszewianin w Bytomiu sięgnął po tytuł indywidualnego mistrza Polski juniorów w boksie. Na przełomie września i października będzie reprezentował biało-czerwone barwy na mistrzostwach świata, które odbędą się we Włoszech.

1 lipca o godzinie 19 w hali sportowej w Kościelnej Wsi odbędzie się koncert wakacyjny miejscowej Orkiestry Dętej OSP. W niedzielę na boisku sportowym w Gołuchowie odbędą się gminne zawody sportowo-pożarnicze. Początek o godzinie 13.

Szczegóły w galerii.

Polub nas na FB

ZOBACZ RÓWNIEŻ:

Grażyna Łobaszewska świętowała w Pleszewie 50-lecie pracy artystycznej. Muzyczna Strefa Kultury na Rynku czas start!

Grażyna Łobaszewska świętowała w Pleszewie 50-lecie pracy ar...

Festyn Gołuchowski 2022. Big Cyc zagrał nad zalewem swoje na...

Roksana Węgiel porwała publiczność w Pleszewie. Na jej koncercie bawiły się tłumy!

Roksana Węgiel porwała publiczność w Pleszewie. Na jej konce...

Powiat pleszewski. „Region czysty na 6”. Pleszewskie przedsz...

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

miejsce #1

Samsung

Samsung QE75Q77A

10 053,92 zł5 895,00 zł-41%
miejsce #2

Samsung

Samsung QE55QN85A

6 317,30 zł3 948,00 zł-38%
miejsce #3

Philips

PHILIPS 43PFS5505

1 612,84 zł1 099,00 zł-32%
miejsce #4

Kruger & Matz

Kruger&Matz KM0224

732,00 zł540,00 zł-26%
miejsce #5

TCL

TCL 50P615

2 092,68 zł1 594,00 zł-24%
miejsce #6

Samsung

Samsung UE50TU7092

1 889,00 zł1 599,00 zł-15%
Materiały promocyjne partnera

Polskie szanse na Oskary

Komentarze

Komentowanie artykułów jest możliwe wyłącznie dla zalogowanych Użytkowników. Cenimy wolność słowa i nieskrępowane dyskusje, ale serdecznie prosimy o przestrzeganie kultury osobistej, dobrych obyczajów i reguł prawa. Wszelkie wpisy, które nie są zgodne ze standardami, proszę zgłaszać do moderacji. Zaloguj się lub załóż konto

Nie hejtuj, pisz kulturalne i zgodne z prawem komentarze! Jeśli widzisz niestosowny wpis - kliknij „zgłoś nadużycie”.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Więcej informacji na stronie głównej Nasze Miasto
Dodaj ogłoszenie