Porażka Stali na zakończenie jesieni

Piłkarze Stali Pleszew przegrali 1:2 z LKS Jankowy
Piłkarze Stali Pleszew przegrali 1:2 z LKS Jankowy Mariusz Kruchowski
Porażką 1:2 zakończył się mecz Stali z LKS Jankowy. Był to ostatni już w tym roku ligowy mecz pleszewian.

Porażką zakończyli zmagania w kaliskiej klasie okręgowej piłkarze Stali Pleszew, Była to nieoczekiwana przegrana z zespołem LKS Jankowy 1968, po dwóch błędach golkipera Stali Sebastiana Walęsiaka.

Już w 7 minucie pleszewianie powinni objąć prowadzenie. Doskonałym podaniem Rafała Lewerę obsłużył Łukasz Bandosz, ale ten mocnym strzałem z 10 metrów nie trafił w światło bramki, a naprzeciwko miał tylko bramkarza Adama Dwornika. Trzy minuty później Dawid Bilski zagrał piłkę w pole karne. Bandosz uprzedził Dwornika i strzałem głową dał prowadzenie gospodarzom. Z kolei w 22 minucie Bilski znalazł się sam na sam z Dwornikiem, jednak górą był bramkarz gości. W 29’ Wojciech Sopart powinien doprowadzić do wyrównania, jednak jego potężny strzał trafił w poprzeczkę.

Tymczasem w 30 minucie miał miejsce faul na Damianie Wnuku na 35 metrze boiska. Do piłki podszedł sam poszkodowany i mocnym strzałem po ziemi trafił do bramki bramkarza. W 40 minucie nastąpiła indywidualna akcja Lewery, ograł on trzech zawodników LKS-u Jankowy oraz bramkarza Dwornika i zamiast strzelać „do pustaka”, zdecydował się na podanie do Mateusza Raczyka, którego zdążył uprzedzić obrońca gości. Minutę później Piotr Stempin posłał z 10 metrów piłkę obok bramki. Gdy już wszyscy byli myślami w szatni, arbiter podyktował rzut wolny z prawej strony boiska na wysokości linii pola karnego. Wrzut w pole karne, a tam piłkę głową do siatki pleszewskiej skierował Wojciech Sopart.

Po zmianie stron piłkarze Stali rzucili się do odrabiania strat, co chwile stwarzali sobie sytuacje strzeleckie i bramkowe. Natomiast goście groźnie kontratakowali, mając sytuacje strzeleckie jednak doskonale w drugiej połowie spisywał się w bramce golkiper Stali. Sytuacje na podwyższenie wyniku mieli Wnuk, Wojciech Sopart czy tez Piotr Stempin. W 60 minucie w pole karne wpadł Bandosz, jednak doskonale jego strzał obronił Dwornik. W 69’ wszyscy widzieli już piłkę w siatce, ta jednak po strzale Łukasza Janczaka trafia w słupek i wyszła na rzut autowy. W 80’ ponownie Jańczak z ostrego kąta, jego mocny strzał instynktownie broni Dwornik. Pomimo miażdżącej przewagi piłkarzy gospodarzy wynik nie uległ już zmianie...

Stal Pleszew – LKS Jankowy 1968 1:2 (1:2)