Porażka Koźmińca na inaugurację wiosny

Po zaciętym boju Płomyk poległ w Ostrowie
Po zaciętym boju Płomyk poległ w Ostrowie Mariusz Kruchowski
BS Płomyk Jarota II Jarocin/Koźminiec przegrał w Ostrowie z Centrą na inaugurację rundy wiosennej...

Drużyna BS Płomyk Jarota II Jarocin/Koźminiec rozgrywał pierwsze spotkanie w rundzie rewanżowej, przeciwnikiem był zespół aspirujący do awansu do wyższej klasy rozgrywkowej czyli Centra Ostrów Wlkp. Piłkarze z Koźmińca napędzili strachu kandydatowi do awansu, prowadząc w tym spotkaniu dwukrotnie, jednak dali się pokonać, a katem zespołu BS Płomyk Jarota II był jej były piłkarz Krzysztof Matuszak autor trzech trafień.

Niedzielne spotkanie rozpoczęło się od huraganowych ataków zespołu gospodarzy, jednak piłkarze gości zdołali przetrwać ten trudny dla nich okres . W 13 minucie przyjezdni wykonywali stały fragment gry. Rzut rożny wykonywał Juszczak, zagrał futbolówkę wprost na głowę Kamila Stefaniaka, a ten nie zwykł marnować takich sytuacji i wpakował piłkę do siatki Centry!

Tymczasem w 30 minucie gry na czystą pozycję z bramkarzem Centry wyszedł Kryś, który jednak został sfaulowany przez Piróga. Sędzia spotkania zarządził rzut wolny z 25 metrów od bramki gospodarzy. Do futbolówki podszedł Piotr Andrzejczak i płaskim strzałem po ziemi zdobył drugą bramkę dla zespołu BS Płomyk Jarota II.

Dwie minuty później nastąpiło zamieszanie w polu karnym gości, piłkę zdołali wybić obrońcy przyjezdnych, jednak tuż za szesnastką przejął ją Piotr Kasprzyk. Wpadł z nią w pole karne, jednak w chwili oddawania strzału został sfaulowany przez Juszczaka. Arbiter wskazał więc na „wapno”.

Do rzutu karnego podszedł Tomasz Adamiak i mocnym strzałem po ziemi zdołał pokonać Szymona Dutkiewicza. Jakby tego było mało, w doliczonym czasie gry na strzał zza linii pola karnego zdecydował się Krzysztof Matuszak i tym samym ustali wynik do przerwy.

pl

Pleszew.naszemiasto.pl na Facebooku - dołącz do naszej społeczności!

Byłeś świadkiem interesującego wydarzenia? Napisz do nas: [email protected] lub zadzwoń: (62) 742 00 62, (62) 742 58 25, 502 499 363

Po zmianie stron w 49’ Kryś przejął piłkę od obrońców Centry, wyszedł na pozycję „sam na sam” z bramkarzem Centry i nasi futboliści prowadzili już 3:2. Niestety w 63 minucie gry nastąpił błąd bramkarza gości, po strzale Matuszaka piłka przełamała ręce Dutkiewicza i wpadła do bramki Płomyka i ponownie mamy remis w tym spotkaniu. Dwie minuty później, ponownie Matuszak. W 81 minucie trzecią swoją bramkę w tym spotkaniu zdobył Matuszak. Całą akcję zainicjował Jakub Michalski, który po prawej stronie boiska zagrał wzdłuż linii pola karnego do nadbiegającego pomocnika Centry, a ten strzałem pod poprzeczkę pokonał bezradnego Dutkiewicza i ustalił wynik niedzielnego spotkania.

CENTRA OSTRÓW WLKP: Krystian Anioł, Tomasz Adamiak, Dawid Piróg, Łukasz Lewandowski, Piotr Kasprzyk, Dominik Sobczak, Szymon Strączkowski, Jakub Michalski (85’ Sebastian Kościuk), Krzysztof Matuszak, Jacek Pacyński (63’ Michał Kucharski), Szymon Kucharski (63’ Michał Łuczak)

Centra Ostrów Wlkp. – BS Płomyk Jarota II Jarocin 4:3 (2:2)