Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Ponad 600 testów wykonano w samochodowym centrum badań. Walka z pandemią kosztowała DPS już 500 tys. zł. Władze i służby złożyły raport

Damian Cieślak
Damian Cieślak
Przedstawiciele władz i służb złożyli cotygodniowy raport z frontu walki z koronawirusem. Jak wygląda sytuacja na terenie powiatu pleszewskiego?

Sytuacja epidemiologiczna uspokaja się. Nie ma nowych zakażeń. Od początku epidemii COVID-19 potwierdzono u 183 mieszkańców powiatu. Obecnie chorych jest 47 (hospitalizacja 10, izolacja 37). Mamy 127 ozdrowieńców, zmarło 9 osób. Na kwarantannie przebywa 107 osób, w tym: decyzją PPIS 31, z przekroczenia granicy 28, ze wspólnego zamieszania 2, po kontakcie z zakażonym 46.

Przez 3 dni trwały badania przesiewowe mieszkańców na COVID-19 w samochodowym centrum badań „test and go” przy Parku Wodnym „Planty”. 25 maja 2020 r. wykonano 217, dzień później 200 testów, a w środę planowe 220 testów. Obsługujący punkt żołnierze WOT byli zakwaterowani w tzw. „Hotelu dla Medyka”.

Pracownicy sezonowi z Ukrainy będą bezpłatnie testowani w punkcie „Drive Thru” przy PCM (zasady: przebywają stale w gospodarstwie pracy, wyjazd jedynie na badania).

Większość oddziałów pracuje normalnie

Sytuacja w Pleszewskim Centrum Medycznym jest stabilna. Nadal obowiązują zasady epidemiologiczne, odbywa się weryfikacja przy wejściu do szpitala (wywiad, ankieta, pomiar temp.). Wznowiono planowe przyjęcia, większość oddziałów pracuje normalnie. - Zakład Fizjoterapii przyjmuje na 2 tury. Ograniczenia jedynie na gastroskopii i kolonoskopii. Obecnie w szpitalu przebywa 214 pacjentów. Ci wobec, których zachodzi podejrzenie zakażenia są testowani. Ryzyko epidemiologiczne występuje w tworzących się kolejkach do poradni. Przy SOR nadal działa mobilny punkt poboru wymazów „Drive-thru” dla osób na kwarantannie ze skierowaniem PPIS. Opóźnia się dostawa zakupionych respiratorów z Hongkongu (przesunięcie terminu na lipiec 2020) - opowiada Tomasz Wojtala, rzecznik prasowy Powiatowego Zespołu Zarządzania Kryzysowego w Pleszewie

Walka z epidemią kosztowała już 500 tys. zł

Sytuacja jest opanowana również w Domu Pomocy Społecznej w Pleszewie. Personel przechodzi testy genetyczne przed objęciem kolejnej zmiany tygodniowej (specjalna ścieżka badań dla DPS). Przygotowano izolatorium w OKL Gołuchów (10 miejsc) na kwarantannę (14 dni) dla potencjalnie chorych z domu opieki. Walka z epidemią kosztowała do tej pory DPS w Pleszewie 500 tys. zł.

Urzędnicy wracają do pracy

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Debata prezydencka o Gdyni. Aleksandra Kosiorek versus Tadeusz Szemiot

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na pleszew.naszemiasto.pl Nasze Miasto