Płomyk przegrał z Centrą Ostrów

Marek Blandzi
Piłkarze BS Płomyka Jaroty II przegrali w Koźmińcu 0:3 z ostrowską Centrą
Piłkarze BS Płomyka Jaroty II przegrali w Koźmińcu 0:3 z ostrowską Centrą Mariusz Kruchowski
Piłkarze Płomyka przegrali z Centrą 0:3 i zajmują szóste miejsce w IV ligowej tabeli

Pierwsze minuty meczu upłynęły na wzajemnym badaniu się obu zespołów, jednak pierwsi groźną akcję przeprowadzili goście z Ostrowa Wlkp. Po prawej stronie obrońcy gospodarzy urwał się Dawid Kubera i wrzucił piłkę w pole karne wprost na głowę Tomasza Ulichnowskiego. Ten nie miał już innego wyjścia, jak tylko trafić do siatki bramki strzeżonej przez Simona Krawczyka. Dziesięć minut po pierwszym trafieniu Centry, Polianovsky na 16 metrze ograł obrońców BS Płomyk Jarota II, podał piłkę do Grzegorza Koreckiego, który płaskim strzałem przy słupku podwyższył wynik spotkania.

W 18 minucie pierwsze uderzenia na bramkę Krystiana Anioła wykonał Dawid Guźniczak, jednak był to strzał niecelny. Z kolei w 28 minucie po raz pierwszy, po strzale głową Gużniczaka, musiał interweniować Anioł. W 36 minucie po kiksach obrońców BS Płomyk Jarota II Jarocin Ulichnowski trafił w słupek bramki gospodarzy. Tymczasem w 45 minucie nastąpiła starta piłki w środku pola przez gospodarzy, futbolówkę otrzymał Polianovsky, który wyszedł sam na sam, nie dając żadnych szans Krawczykowi podwyższając wynik spotkania. I właśnie wynikiem 3:0 kończy się pierwsza odsłona spotkania. .

Pleszew.naszemiasto.pl - dołącz do naszej społeczności w portalu Facebook

'

Po zmianie stron gospodarze wyszli na murawę z mocnym postanowieniem zmiany wyniku. W 54 minucie Kryś ograł obrońców, zagrał piłkę do Patryka Cierniewskiego, który płaskim strzałem chciał zaskoczyć Anioła. Bramkarz gości popisał się jednak doskonałą interwencją. Minutę później Kryś do spółki z Guźniczakiem nie trafił w światło bramki Centry.

W 71 minucie doskonałą akcją popisał się Polianovsky, który wbiegł w pole karne, podciął piłkę nad interweniującym Krawczykiem, jednak futbolówka minimalnie minęła światło bramki. W 86 minucie Szymon Juszczak huknął jak z armaty, jednak doskonale jego strzał obronił bramkarz Centry. W 89 Guźniczak z ostrego kąta strzelił nad ostrowską bramką, a już w doliczonym czasie gry Cierniewski, będąc sam na sam z Aniołem, nie trafił w światło bramki zespołu Centry...

BS Płomyk Jarota II Jarocin – Centra Ostrów Wlkp. 0:3