Pleszewskie Orły wróciły z medalami z Mistrzostw Wielkopolski Juniorów

RED
Dwa srebrne medale wywalczyli reprezentanci Klubu Szachowego "Orły Pleszew" podczas rozgrywanych w Skorzęcinie Mistrzostw Wielkopolski Juniorów

Do Skorzęcina wybrała się pięcioosobowa reprezentacja Klub Szachowy Orły Pleszew. Dla młodych szachistów był to przedsmak emocji, które czekają na nich już za miesiąc na Drużynowych Mistrzostwach Polski Juniorów w Szczyrku.

Fantastycznie spisał się Kacper Goliński, który zdobył srebro w grupie C15 oraz upragnioną normę na I kategorię. W tej samie grupie grał o rok młodszy Krzysiu Markiewicz, który po kiepski początku, serią zwycięstw na finiszu wskoczył na 9 miejsce.

Nie zawiódł również faworyt Gabryś Baszczyński zdobywając srebro w grupie C9, nie przegrywając żadnej partii.

Ósme miejsce w grupie C13 przypadło Tomkowi Żychlewiczowi, który tym samym uzyskał awans do Międzywojewódzkich Mistrzostw Juniorów ( MMJ) rozgrywanych jesienią w Łazach. Awans do MMJ uzyskała również Patrycja Golińska, która ostatecznie uplasowała się tuż za podium na 4 miejscu w grupie D11.

- Osobiście uważam start naszych zawodników za bardzo udany. Pięcioro zawodników, dwa medale - podkreśla prezes pleszewskiego klubu Stanisław Dixa.