18+

Treść tylko dla pełnoletnich

Kolejna strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich. Jeśli chcesz do niej dotrzeć, wybierz niżej odpowiedni przycisk!

Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Pleszewskie Centrum Medyczne z nowymi oddziałami: kardiologicznym i onkologicznym

PF
Pleszewskie Centrum Medyczne z nowymi oddziałami
Pleszewskie Centrum Medyczne z nowymi oddziałami PF
Pleszewskie Centrum Medyczne otworzyło dwa nowe oddziały. W nowym budynku mieści się kardiologia i onkologia. W sumie dla pacjentów, którzy przeniosą się do nowych pomieszczeń w przyszłym tygodniu przygotowano blisko 70 łóżek. Na otwarciu obecni byli czterej dyrektorzy pleszewskiego szpitala: Edward Horoszkiewicz, Adela Grala - Kałużna, Agnieszka Pachciarz oraz Tadeusz Stefaniak

Pleszewskie Centrum Medyczne

Przestronne korytarze, sale dwu lub trzyosobowe z węzłem sanitarnym, sale zabiegowe, siedmioosobowa sala intensywnego nadzoru kardiologicznego - czyli budowa nowych oddziałów Pleszewskiego Centrum Medycznego dobiegła końca i nie mamy czego się wstydzić. Warunki dla pacjentów zmieniły się niesamowicie. Tego żadne słowa nie oddadzą, a szpital z czystym sumieniem może wejść w XXII wiek.

Trwające kilkanaście miesięcy prace pochłonęły ponad 10 milionów złotych i pochodziły ze środków własnych szpitala.

Była prezes Pleszewskiego Centrum Medycznego, Agnieszka Pachciarz, który już w 2008 roku podjęła pierwsze kroki i wyzwania wiążące się z unowocześnieniem i rozbudową pleszewskiego szpitala, podkreślała, że dumna z z osiągnięć szpitala o którym nadal mówi "swój".

Na otwarciu zabrakło jednak premiera Donalda Tuska.

Rozbudowa Pleszewskiego Centrum Medycznego
- Decyzja o rozbudowie szpitala wiązała się z potrzebą opracowania przemyślanej koncepcji i zgromadzenia środków na jej realizację. Począwszy od przekształcenia szpitala w spółkę kapitałową, zarówno projekt, jak i realizacja inwestycji, pochłaniała zaangażowanie kolejnych zarządów spółki i jej pracowników, przy pełnej aprobacie Powiatu Pleszewskiego, jako właściciela szpitalnej spółki. - mówi rzecznik prasowy Pleszewskiego Centrum Medycznego, Ireneusz Praczyk

Postanowiono, że prace będą przebiegały etapami, a efektem finalnym będzie 3-kondygnacyjny budynek w którym znajdzie się część oddziałów. Etap I zakończono w 2011 roku, kiedy to oddano do użytkowania nowoczesną pracownię hemodynamiki. Obecnie zakończono II. Na parter nowo wybudowanej części szpitala trafią pacjenci oddziału kardiologicznego i onkologicznego.

Wszystkie oddziały w nowym budynku mają sale jedno-, dwu- i trzyosobowe, każda z sal z bezpośrednim dostępem do łazienki. - Pacjenci zyskają komfortowe warunki pobytu, a personel będzie mógł udzielać świadczeń przy użyciu najnowszego sprzętu i aparatury medycznej w przestronnych i nowocześnie wyposażonych pomieszczeniach - dodaje rzecznik.

Ostatni etap rozbudowy szpitala stanowić będzie przeniesienie do pomieszczeń przyziemia zakładu fizjoterapii, poradni onkologicznej i hematologicznej oraz sali dziennego podawania chemii, a także pomieszczeń biurowych z salą konferencyjną. Natomiast na piętrze znajdą się kilkudzisięcio-łóżkowy oddział rehabilitacyjny z salami do ćwiczeń oraz dzienny oddział rehabilitacji. Rozbudowa i remonty są okazją do modernizacji infrastruktury technicznej i urządzeń dozorujących, które gwarantują również pacjentom najwyższy poziom bezpieczeństwa.

Warto podkreślić że konstrukcja nowego pawilonu pozwoli w dalszej perspektywie na posadowienie nawet 6 kondygnacji.

Nowy blok, nowe oddziały

•na poziomie przyziemia - zlokalizowany zostanie Zakład Fizykoterapii wykonujący świadczenia ambulatoryjne, poradnia onkologiczna i hematologiczna oraz sala dziennego podawania chemii a także pomieszczenia biurowe z sala konferencyjną
• na parterze - funkcjonować będzie 32 łóżkowy oddział kardiologiczny z 6 łóżkami intensywnego nadzoru kardiologicznego z pracowniami EKG, prób wysiłkowych, Holterowską i ECHO serca, a na drugiej połowie kondygnacji znajdzie miejsce oddział onkologiczny z 33 łóżkami i 13 łóżkami pododdziału hematologicznego
• na I piętrze - znajdzie się duży 64-łóżkowy oddział rehabilitacyjny, przy czym rehabilitacji ogólnoustrojowej służyć będą 34 łóżka , a po 10 łóżek zostanie przeznaczonych odpowiednio na rehabilitację neurologiczną, kardiologiczną i ortopedyczną; trafi tu również Dzienny Oddział Rehabilitacji dla Dorosłych i dla Dzieci z zaburzonym rozwojem psychomotorycznym.

Do pomieszczeń oddziału onkologicznego na IV piętrze przeniesione zostaną oddział paliatywny i Zakład Opiekuńczo-Leczniczy. Po przeniesieniu kardiologii całe piętro (60 łóżek) zajmie interna, która oprócz istniejącej już kardiologii będzie zajmować się również pacjentami ze schorzeniami reumatologicznymi. Przemieszczenie rehabilitacji i oddziałów opieki długoterminowej pozwoli powiększyć oddział noworodkowy i położniczo-ginekologiczny oraz zaadaptować pomieszczenia na poradnie specjalistyczne.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Strefa Biznesu: Uwaga na chińskie platformy zakupowe

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na pleszew.naszemiasto.pl Nasze Miasto