Pleszewski Klubu Karate wrócił z Pucharu Polski Dzieci i Młodzieży z pięcioma medalami

archiwum Pleszewskiego Klubu Karate
Pleszewski Klubu Karate wrócił z Pucharu Polski Dzieci i Młodzieży z pięcioma medalami. Na podium zawodów w Trzebnicy stanęli: Jan Borowczyk, Bartosz Jagła, Cezary Jóźwiak, Sylwester Kapała i Maja Kolanowska.

Trzebnica była gospodarzem Pucharu Polski Dzieci i Młodzików w Karate WKF. W zawodach, które odbyły się 17 grudnia 2022 roku, uczestniczyła siedmioosobowa reprezentacja Pleszewskiego Klubu Karate. Podopieczni Bartłomieja Sołtysiaka wywalczyli pięć medali: złoty, srebrny i trzy brązowe.

Na najwyższym stopniu podium stanęła Maja Kolanowska w kumite młodziczek (-47 kg). Wicemistrzem zmagań w kumite chłopców (8-9 lat) w wadze do 37 kg został Jan Borowczyk. Trzecie miejsca zajęli: Bartosza Jagła, Sylwester Kapała (oboje w kumite 10-11-latków, -45 kg) i Cezary Jóźwiak (kumite młodzików, -45 kg).

W ostatnim tegorocznym turnieju, w którym brali udział zawodnicy Pleszewskiego Klubu Karate na piątej pozycji został sklasyfikowany Feliks Gomułka w kumite 8-9-latków w wadze do 32 kg. Natomiast dziewiąta lokata przypadła Celinie Żarnowskiej w kumite 10-11-latek (+40 kg).

Przypomnijmy, że ostatnie tygodnie są bardzo udane dla młodych sportowców. Wychowankowie Bartłomieja Sołtysiaka mają za sobą świetny występ w ogólnopolskim turnieju Zduny Karate CUP 2022. Stamtąd 15-osobowa reprezentacja Pleszewskiego Klubu Karate przywiozła 12 medali. Wówczas na podium stanęli: Jan Borowczyk, Bartosz Jagła, Cezary Jóźwiak, Aleks Klaczyński, Maja Kolanowska, Damir Volkov (wszyscy złote medale), Borys Małgowski (srebrny), Sylwester Kapała, Zuzanna Kujawiak, Aleksander Urbaniak, Lena Szybiak i Celina Żarnowska (brązowe).