Pleszewski Klub Karate zdobył sześć medali na Międzynarodowym Turnieju Karate "Pomerania Cup", który odbył się w Rumii

RED
Sześć medali z Międzynarodowego Turnieju "Pomerania Cup" przywieźli reprezentanci Pleszewskiego Klubu Karate

W Rumii odbył się międzynarodowy turniej POMERANIA CUP. W zawodach wzięło udział 477 zawodników z 30 klubów. Pleszewski Klub Karate reprezentowała czwórka zawodników: Julia Grzelak, Marta Michalewicz, Michał Florczak i Konrad Tanaś.

Julia Grzelak startując w kategoriach kadetek (wagowej -47kg oraz Open) wywalczyła dwa brązowe medale. Z kolei Marta Michalewicz w kategorii kumite juniorek -59kg, po emocjonujących walkach eliminacyjnych z zawodniczkami Bodaikan Szczecin i Sakuria Rumia awansowała do finału. Po bardzo wyrównanej walce pleszewianka uległa zawodniczce z Wielkiej Brytanii 0:1 zajmując ostatecznie drugie miejsce.

To co nie udało się w kategorii juniorek -59 kg, Marta powetowała sobie w kategorii open. Po trzech walkach eliminacyjnych awansowała do finału, w którym zmierzyła się z Alicją Jaśkowiak z Samuraja Szczecin. Marta po bardzo dobrej i emocjonującej odniosła pewne zwycięstwo 6:0 i zdobyła swój drugi medal.

Kroku swoim koleżankom starali się również dotrzymać koledzy z klubu. Michał Florczak w walce repasażowej o brązowy medal w kategorii kumite kadetów -52kg pokonał pewnie 8:0 zawodnika Sonkei Gdańsk Bartosza Tałanda. Natomiast Konrad Tanaś po zaciętej walce pokonał zawodnika Legion Danila Kretova 1:0. W kolejnych pojedynkach Konrad pewnie pokonał swoich przeciwników i awansował do finału, w którym po bardzo wyczerpującej walce, musiał uznać wyższość zawodnik Bodaikan Szczecin Huberta Muśnickiego. Ostatecznie ulegając mu 0:2