Pleszewski Klub Karate zdobył 7 medali podczas Dragon Cup

PF
Reprezentacja Pleszewskiego Klubu Karate podczas Dragon Cup
Reprezentacja Pleszewskiego Klubu Karate podczas Dragon Cup Pleszewski Klub Karate
Już po raz osiemnasty przeprowadzono Ogólnopolski Turniej Karate Dzieci i Młodzieży Dragon Cup. W zawodach udział wzięło ponad 340 zawodników z 30 klubów całego kraju. Turniej zorganizowały wspólnie: Klub Karate Do Shotokan Dragon w Środzie Wielkopolskiej przy współpracy z Wielkopolskim Związkiem Karate w Poznaniu, pod patronatem Polskiej Federacji Karate Sportowego.

Dragon Cup 2012 był pierwszą z pięciu imprez rankingowych objętych patronatem Wielkopolskiego Związku Karate, w trakcie których ma być wyłoniona kadra Wielkopolski karate na rok 2012.

W zawodach wystąpiło 12 wychowanków Bartłomieja i Damiana Sołtysiaków z Pleszewskiego Klubu Karate. Złoty medal w konkurencji kumite ind młodzików +50kg zdobył Emil Szkudlarek, który wygrał 4 walki eliminacyjne a w finale Damiana Tyczyńskiego z Bojanowski KK potwierdzając bardzo wysoką formę. W tej samej konkurencji medal brązowy zdobył Gracjan Garsztka. Piąte miejsce zajął Mateusz Nawrocki. Drugi złoty medal zdobył Mateusz Bonusiak w konkurencji młodzików -40kg, wygrywając w finale z reprezentantem Tiger Wągrowiec 4-3. W tej samej konkurencji piąte miejsce zajął Konrad Tanaś.

Trzeci złoty medal zdobył w konkurencji żaków -30kg zdobył Kamil Zagórski, który dosłownie „czarował” swoich przeciwników. Pierwsze cztery walki eliminacyjne Kamil wygrał przed czasem. Finał wyglądał podobnie Kamil rozegrał bardzo widowiskową walkę i z przewagą techniczną sięgnął po złoty medal w stosunku 6-2. Srebrny medal wywalczył Dawid Sobkowiak w konkurencji żaków -40kg. Po bardzo wyrównanym pojedynku Dawid w finale uległ swojemu przeciwnikowi 3-2. W eliminacjach pleszewianin wygrał zdecydowanie 4 walki.

Drugi srebrny medal był dużą ale miłą niespodzianką debiutującego w zawodach Miłosza Olejniczaka. Miłosz jest jednym z najmłodszych adeptów karate w Pleszewskim Klubie Karate. Trenuje od 2 lat a już robi duże postępy.Wywalczeniem srebrnego medalu na zawodach tej rangi potwierdził swój ogromny upór i talent. Kolejny brązowy medal przypadł Patrykowi Fimiakowi w konkurencji kumite młodzików -50kg. W zawodach wziął udział także Michał Szymoniak, Mateusz Wypych oraz Kacper Olejniczak.