Pleszewski Klub Karate zakończył sezon!

PF
Sukcesem zakończył się ostatni występ w tym sezonie Pleszewskiego Klubu Karate
W znakomitych nastrojach zakończyli sezon reprezentanci Pleszewskiego Klubu Karate. Na zakończenie wygrali klasyfikację medalową w karate - kumite podczas Pucharu Wielkopolski

Pleszewski Klub Karate z workiem medali!

W zawodach startowało 360 zawodników z 30 klubów w tym 9 zawodników z Pleszewskiego Klubu Karate, którzy zdobyli 10 medali (7 złotych, 1 srebrny i 2 brązowe). Pleszewski Klub Karate zajął w klasyfikacji kumite (walki) pierwsze miejsce.

Dwa medale wywalczyła najmłodsza reprezentanta Julia Grzelak, uczennica Szkoły Podstawowej w Tursku. Po złoty medal sięgnęła w kategorii kumite open dziewcząt rocznik 2003-2005, natomiast brązowy w kategorii.
Michał Florczak sięgnął po złoty medal w kumite rocznik 2004-2003 -38kg.

Bezkonkurencyjni jak zawsze byli bracia Kacper i Filip Vogt. Oboje bez większych trudności pokonali swoich przeciwników. Kacper wygrał w finale ze swoim kolegą klubowym Konradem Tanasiem w kumite młodzików -47kg. Walka była bardzo zacięta i wyrównana.

Filip Vogt dominował w konkurencji juniorów młodszych -55kg. Bardzo dobry występ zanotował również Dawid Sobkowiak pokonując swoich przeciwników w kumite żaków +47kg.
Po raz kolejny po puchar i złoty medal sięgnął w znakomity sposób Mateusz Bonusiak w kumite młodzików +47kg.
Wysoką formę potwierdził Dawid Szymura wygrywając konkurencje juniorów młodszych +65kg. Dawid stoczył 3 wygrane walki. Barbara Sadowska w konkurencji juniorek młodszych +55kg zajęła 3 miejsce.

Pleszewski Klub Karate na zawodach w Śremie reprezentowali:Julia Grzelak, Michał Florczak, Dawid Sobkowiak, Kacper Vogt, Mateusz Bonusiak, Konrad Tanaś, Filip Vogt, Barbara Sadowska, Dawid Szymura.
Efekt medalowy byłby o wiele lepszy gdyby wystartowali pauzujący z wielu powodów m.in.: Jan Szkudlarek, Bartłomiej Jenerowicz, Maciej Drążewski. Mateusz Welke, Maciej Śmigielski, Emil Szkudlarek, Jakub i Adam Konowalczykowie, Maksymilian Sadowski.

- Były to ostatnie zawody Pleszewskich Karateków w 2013 roku. Mijający rok był obfitujący w wiele sukcesów, wymagający ciężkich treningów oraz dużego wysiłku, a przede wszystkim wysokich kwalifikacji trenerskich prowadzących w doskonały sposób swoich wychowanków braci Damiana i Bartłomieja Sołtysiaków. - mówi prezes Pleszewskiego Klubu Karate Józef Sołtysiak.

Zawodnicy Pleszewskiego Klubu Karate zdobyli w 2013 roku 40 pkt we współzawodnictwie Polskiej Federacji Sportu Młodzieżowego.

- W tegorocznych zawodach nasi zawodnicy zdobyli kilkadziesiąt medali, dzięki którym pierwszy raz w historii na 10 młodzików w kumite (walki) w rankingu Polskiego Związku Karate, aż czterech to pleszewscy zawodnicy: Dawid Szymura, Filip Vogt, Jan Szkudlarek oraz Emil Szkudlarek. - informuje prezes PKK.

Wśród młodziczek Pleszewskiego Klubu Karate w pierwszej dziesiątce najlepszych zawodniczek w Polsce jest Barbara Sadowska. W 2013 roku do kadry narodowej karate zostali powołani Maciej Drążewski, Filip Vogt, Jan Szkudlarek oraz senior Tomasz Sołtysiak.

Dzięki tym sukcesom w 2013 roku Polski Związek Karate przyznał organizację w Pleszewie Międzywojewódzkich Mistrzostw Młodzików które planowane są na 7 czerwca przyszłego roku.

Reprezentanci Pleszewskiego Klubu Karate w 2013 roku wystąpili w ponad 30 turniejach regionalnych, ogólnopolskich i międzynarodowych zdobywając rekordową ponad 300 medali.

- Postawa naszych zawodników cieszy i wprawiają wszystkich w podziw. Tworzona jest w Pleszewie swoista szkoła karate, znana w kraju i funkcjonująca pod nazwą „karate po pleszewsku”. - mówi z zadowoleniem Józef Sołtysiak