Pleszewski Klub Karate zainaugurował sezon

PF
Pleszewski Klub Karate zainaugurował sezon 2016
Pleszewski Klub Karate zainaugurował sezon 2016 PKK
Zawodnicy Pleszewskiego Klubu Karate zainaugurowali rok 2016. Na Otwartych Mistrzostwach Wielkopolski w Karate WKF w Murowanej Goślinie zaprezentowali się wzorowo. Zdobyli łącznie 15 medali!

Pleszewski Klub Karate z workiem medali

Otwarte Mistrzostwa Wielkopolski w Karate WKF odbyły się 13 lutego w Murowanej Goślinie. Reprezentanci Pleszewskiego Klubu Karate zdobyło 16 medali w tym 10 złotych, 3 srebrne i 3 brązowe medale. W zawodach uczestniczyło 600 zawodników z 40 klubów.

- Bardzo dobrze wypadły zawodniczki Marta Michalewicz i Magdalena Godlewska startujące od stycznia 2016 roku w reprezentacji Pleszewskiego Klubu Karate zdobywając dla PKK Pleszew 5 medali w tym 3 złote i 3 brązowe - tłumaczy Józef Sołtysiak, prezes Pleszewskiego Klubu Karate

Marta Michalewicz wywalczyła złoty medal w konkurencji kumite juniorek młodszych, brązowy medal w kata oraz złoty medal w kumite drużynowym juniorek młodszych. Z kolei Magdalena Godlewska wywalczyła złoty medal w kata młodziczek, brązowy w kumite młodziczek oraz złoto w kumite drużynowym złoty, a Julia Grzelak była najlepszą zawodniczką w konkurencji kumite dziewcząt z rocznika 2004.

O kolejne złoto postarał się Michał Florczak w kumite indywidualnym chłopców 2004.

Kolejne medale z najcenniejszego kruszcu wywalczyli doświadczeni zawodnicy Pleszewskiego Klubu Karate: Kacper Vogt oraz Jakub Konowalczyk oraz Dawid Sobkowiak.

Srebrne medale zdobyli Jan Szkudlarek i Filip Vogt.

Po brązowe medale sięgnęli Michał Szymoniak, Jakub Jabłoński, Michał Ostapowicz.

W konkurencjach kumite drużynowym reprezentanci Pleszewskiego Klubu Karate byli bezkonkurencyjni. Wywalczyli 3 złote medale.

Jak tłumaczy Józef Sołtysiak tak znakomity występ pleszewskich karateków, to nie tylko zasługa samych zawodników, ale również trenerów, którzy ich przygotowują. Kolejnym dowodem uznania i postępów jest powołanie, aż 12 karateków do kadry Wielkopolski.

Zawody w Murowanej Goślinie były ostatnim sprawdzianem przed jednym z najważniejszych zawodów w tym roku, czyli XII Pucharze Świata Karate WKF, który zostanie rozegrany w Łodzi w dniach 9 i 10 kwietnia.

- Liczmy na przynajmniej jeden medal w silnym obsadzonym rankingowym turnieju. Przypomnijmy, że na ostatnim XI Pucharze Świata nasi zawodnicy wywalczyli 9 medali. - zaznacza prezes Pleszewskiego Klubu Karate.